12 Saniyede İki Kardeş, 25 Milyon Dolarlık Kripto Para Hırsızlığı Gerçekleştirdi 12 Saniyede İki Kardeş, 25 Milyon Dolarlık Kripto Para Hırsızlığı Gerçekleştirdi

İsrail ordusu, Gazze'de katliam uyarılarına rağmen kara harekâtı tehdidini sürdürdüğü güney kenti Refah'a dün gece hava saldırısı düzenledi. Saldırılarda dokuzu çocuk 13 Filistinlinin öldüğü belirtildi.

Refah'taki Kuveyt Hastanesi'nden yapılan açıklamaya göre, ilk saldırıda bir adam, eşi ve üç yaşındaki çocukları öldü. Kadının hamile olduğu ve karnındaki bebeğin hastanede doktorlar tarafından kurtarıldığı belirtildi.

Aynı hastaneden yapılan açıklamaya göre, ikinci hava saldırısında ise hepsi aynı aileden olmak üzere sekiz çocuk ve iki kadın öldü.

İsrail'in Refah'ta bir önceki gece düzenlediği hava saldırılarında da altısı çocuk dokuz Filistinlinin öldüğü açıklanmıştı.

GAZZE NÜFUSUNUN YARIDAN FAZLASI REFAH'A SIĞINDI

İsrail'in senelerdir kara, deniz ve hava ablukası altında tuttuğu Gazze, dünyanın en yoğun nüfuslu yerlerinden biri. 7 Ekim'den beri düzenlenen saldırılarda ise bölgenin 2.3 milyonluk nüfusunun yarıdan fazlası, güneyde, Mısır sınırında bulunan Refah'a sığınmış durumda.

İsrail hükümeti, Hamas'la savaşında, yüz binlerce kişinin çadırlarda yaşadığı Refah'a da kara harekâtı düzenlemek istiyor. ABD Başkanı Joe Biden ise son olarak, "sivillerin korunması için yeterli önlem alınmayan bir harekâtın kırımızı çizgi olacağı" yönündeki açıklamasıyla, İsrail'in bölgeye girmesine esasında yeşil ışık yakmış oldu.

Hamas siyasi büro başkanı İsmail Haniye ise dün gerçekleştirdiği Türkiye ziyareti sırasında Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada, Refah'a kara harekâtının katliam anlamına geleceği uyarısını yineledi. Haniye, İsrail'in Refah'a girmesi halinde Filistinlilerin direnişi ile karşılaşacağını da vurguladı. Artıgerçek