Dem Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'a Yanıt Verdi

'Dem Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, partilerini hedef alan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a “Aba altından sopa göstermeyin! 31 Mart seçimlerinde kayyum rejimi sandığa gömüldü. Rant, yağma, talan dönemi bitti!” sözleriyle yanıt verdi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi Kapatılma Tehdidiyle Karşı Karşıya

Halkların Eşitlik ve Demokrasi’ne (DEM Parti) kapatılma tehdidinde bulunan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bu kez partinin belediyelerini hedef aldı. Tunç, "Kaynakları terörün finansmanı olarak kullananlara karşı yetkili kurumlar teyakkuzda olacak" sözlerini sarf etti.

'Meclis'ten 'Fahiş Fiyat ve Stokçuluk' Yasa Teklifi Geçti 'Meclis'ten 'Fahiş Fiyat ve Stokçuluk' Yasa Teklifi Geçti

Dem Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan'ın Yanıtı

Dem Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, Tunç’a yanıt verdi. Sanal medya hesabından Tunç’u etiketleyerek paylaşımda bulunan Doğan, şu ifadelere yer verdi: “Size daha önce de tavsiye ettik, Meclis’e araştırma önergesi olarak da sunduk. Tekrar edelim: Kamu kaynaklarını kayyumların nereye aktardıklarını, hangi faaliyetler için kullandıklarını araştıracak mısınız? Kayyum yolsuzluklarına ilişkin herhangi bir soruşturma açılacak mı? Örneğin, Batman kayyumunun belediyeyi neden 3 milyar 53 milyon TL borçlandırdığını kamuoyuyla paylaşacak mısınız? Aba altından sopa göstermeyin! 31 Mart seçimlerinde kayyum rejimi sandığa gömüldü. Rant, yağma, talan dönemi bitti!” MA