Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partili Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ayşe Serra Bucak, belediyeye ilişkin son günlerde başlatılan soruşturmalar hakkında yazılı açıklama yaptı. Eşbaşkan Bucak, açıklamasında organize bir saldırıyla karşı karşaya kaldıklarını söyledi.

Haklarında iftira ve karalama kampanyasının yürütüldüğünü belirten eşbaşkan Bucak, bu girişimlerin demokrasiye zarar verdiğine dikkati çekti ve şu ifadelere yer verdi:

“31 Mart Yerel Seçimlerini yüzde 64 oy oranıyla kazandığımız Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Eş Başkanları olarak mazbatamızı aldığımız 8 Nisan’dan buyana sistematik olarak bayrak, marş gibi değerler üzerinden organize bir saldırıyla karşı karşıyayız. Kayyumların yarattığı tahribat ve büyük soygunlara rağmen kentin birikmiş sorunlarına çözüm bulmaya ve hizmet üretmeye odaklandığımız bu süre içerisinde yönetimimize karşı iftira ve karalama kampanyası yürütülmektedir.

‘ÜRETİLEN HER TÜRLÜ FOTOMONTAJ VE YANILTICI BİLGİYİ REDDEDİYORUZ’

İsmail Küçükkaya: Bahçeli 'Onay' Verecek, Kavala Konusu Çözüm Yoluna Girecek İsmail Küçükkaya: Bahçeli 'Onay' Verecek, Kavala Konusu Çözüm Yoluna Girecek

Özellikle bazı basın organları tarafından sürekli olarak fotomontaj kurgularla yönetimimiz hedef alınmaktadır. Bu ucuz karalama kampanyaları sadece ve sadece demokrasiye zarar verir. Yerel yönetim anlayışımızın gereği olarak her ilçe ve mahalleye hizmet götürmek en öncelikli hedefimizdir. Yönetimimiz, genel siyasi tartışmalara dahil olmadan hizmet odaklı çalışmalarıyla farklılığını gösterme adımlarını atmaya başlamıştır ve bu yolda ilerleyecektir. Son bir kez daha kamuoyuna açıkça beyan ediyoruz; bayrak, marş gibi değerlerle hiçbir sorunumuz yok. Üretilen her türlü fotomontaj ve yanıltıcı bilgiyi reddediyoruz.

‘KENDİMİZİ DE KENTİMİZİ DE BİZ YÖNETECEĞİZ’

Kurgulanan ucuz, eskimiş, şantajcı, baskıcı, demokrasi dışı oyunlara boyun eğmeden işimize bakacağız. Kentte yaşayan her yurttaşa eşit, adil hizmet sunacağız. Kentin tüm paydaşlarıyla birlikte doğru olanı yapmaya devam edeceğiz. Kendimizi de kentimizi de biz yöneteceğiz.”(ANKA)