Uzman Dağcılar, Heyelan Alanında Kaya Parçalarını Güvenli Bir Şekilde İndiriyor Uzman Dağcılar, Heyelan Alanında Kaya Parçalarını Güvenli Bir Şekilde İndiriyor

57 bin 305 seçmenin bulunduğu Yüksekova'da 39 bin 274 kişi oy kullandı. DEM Parti oyların yüzde 78.30'unu alarak seçimi kazandı. Şadiye Kırmızıgül ve Şoreş Diri, seçim zaferini kutlamak için ilçenin sanat sokağında bulunan seçim bürosunda tebrikleri kabul etti.

DEM Parti Yüksekova Belediye eş başkanı Şadiye Kırmızıgül, zaferin Yüksekova halkının olduğunu belirterek, "Zafer Yüksekova'nın, barış annelerimizin ve gençlerimizindir. Yüksekova halkına çok teşekkür ediyoruz. Bu başarı Yüksekova'nındır. 2 aydır büyük bir emek verdik. Hepimize hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

Diğer eş başkan Şoreş Diri ise, seçim sürecinin sonuna geldiklerini belirterek, "Resmi olmayan sonuçlara göre Yüksekova Belediyesini yüzde 80 oranında ve 25 belediye meclis üyesinin tamamını, beş il genel meclis üyesinin tamamını almış bulunmaktayız. Buradan halkımıza tekrar teşekkür ediyoruz. Bu zafer Gever halkının zaferidir. Belediyeyi halkımızla beraber yöneteceğiz" ifadelerini kullandı.

5 175 860X5053 330 860X505