DEM Parti’nin Kazandığı Agirî Belediyesi’nin Banka Hesabına Bloke Konuldu

Açıklamada, önceki dönem yönetimde olan AKP’li belediyeden kalan vergi borcu nedeniyle İller Bankası’nın belediyenin 7 milyon TL’lik hesabına bloke koyduğu, İŞKUR tarafından belediyeye gönderilen 183 işçinin geri çektirildiği, İl Özel İdare tarafından hibe edilen paletli iş makinesinin de geri alındığı açıklandı.

Banka Hesabına Bloke

Duruma ilişkin konuşan Belediye Eşbaşkanı Hazal Aras, birçok sorunla mücadele ettiklerini belirterek, “İŞKUR tarafından belediyemize gönderilen ve belediyenin çeşitli birimlerinde çalıştırılan 183 işçi geri çekildi. Yine eş zamanlı olarak Özel İdare tarafından belediyemize hibe edilen paletli iş makinesi geri alındı. Şu an çöp toplama merkezi halk sağlığını tehdit eden bir noktadır. Yine eş zamanlı olarak kanal açma aracı İl Özel İdare tarafından geri çekildi. En vahimi her ay düzenli olarak İller Bankası’ndan banka hesaplarımıza aktarılan ve üzerinde kamu yararı kararı olan 7 milyon TL olan hesaplarımız bloke edildi” ifadelerini kullandı.

Kurtlar Koyun Sürüsüne Saldırdı 74 koyun telef oldu Kurtlar Koyun Sürüsüne Saldırdı 74 koyun telef oldu

Kentin sorunlarının tüm kurumların eş güdümlü dayanışmasıyla çözülebileceğini söyleyen Aras, şöyle devam etti: “Halka hizmet götürme noktasında tüm engellemelere rağmen hiçbir zafiyet yaşamayacağız. Gerekirse seferberlik ilan edeceğiz, gerekirse kampanyalar düzenleyeceğiz. Sorunları halkımızla birlikte paylaşacağız ve çözümleri hep birlikte üreteceğiz.” MA