Buna göre il ve ilçelerde DEM Parti’nin adayları şöyle:

Adıyaman / Merkez: Mehmet Bahattin Bilgin-Türkan Erkenek

Adıyaman / Besni: Musafa Suvar-Güler Sağ

Adıyaman / Çelikan / Pınarbaşı: Hüseyin Uzun-Kamile Ocak

Adıyaman / Gölbaşı: Ergün Varhan-Berfin Doymaz

Adıyaman / Kahta: Osman Özbek

Adıyaman / Kömür:Mahmut Kapçak-Bedriye Polattaş

Adıyaman / Yaylakonak: İsmet Coşkun

Adıyaman / Samsat: Yasin Ertan

Adıyaman / Tut: Memet Kösele

Ağrı / Merkez: Hazal Aras-Memet Akkuş

Ağrı / Diyadin: Adnan Doğan-Hayat Zorbay

Ağrı / Doğubayazıt: Kenan Alkan-Aygül Aşan

Ağrı / Eleşkirt: Menderes Yıldız

Ağrı / Hamur: Hikmet Adıgüzel

Ağrı / Patnos: Rojbin Kartal Manzak-Kerem Kırtay

Ağrı / Taşlıçay: Mehmet Ali Budak-Cemile Duman

Ağrı / Tutak: Mahmut Tataş/Dilan Başboğa

Ardahan / Göle: Serkan Yılmaz

Batman / Merkez: Gülüstan Sönük-Mehdi Öztüzün

Batman / Beşiri: Mehmet Akif Akın-Merve Evren

Batman / İkiköprü: Halil İbrahim Karabulut-Celile Yıldız

Batman / Gercüş: Yılmaz Suphi Aslan-Fadile Üner

Batman / Hasankeyf: Mecit Tokdemir-Zozan Şimşek

Batman / Kozluk: Mehmet Reşit Haşimi-Hülya Öztekin

Batman / Bekirhan: Ruşen Sankur-Ömer Sunar

Batman / Balpınar: Osman Ekinci-Ayşe Doğan

Batman / Sason: Celal Alphan-Netice Üner

Bingöl / Merkez: Aydın Bürçün-Çiçek Ariç

Bingöl / Adaklı: Ahmet Delikanlı-Gülnar Akansu

Bingöl / Genç : İdris Elhakan-Şefika Doğan

Bingöl / Karlıova: Mehmet Genç-Zühre Eroğlu

Bingöl / Kiğı: Sema Getlaş-Hikmet Baykan

Bingöl / Sancak: Selahattin Koçin-Arzu Köysüren

Bingöl / Solhan: Remzi Sönmez-Ayşe Kaya

Bingöl / Yayladere: Kemal Seven-Zeynep Kuloğlu

Bingöl / Yedisu: Kadriye İbin-Hüseyin Sağlık

Bitlis / Merkez: Sümeyya Kızılkaya-M. Nezir Karabaş

Bitlis / Adilcevaz: Cesim Tusun-Dilek Akdağ

Bitlis / Ahlat: Zelal Yılmaz-Abdulsamet Baycan

Bitlis / Ovakışla: Baran Turan-Dilan Uçar

Bitlis / Norşin (Güroymak): Ülfiye Özcan-Ziya Enginbay

Bitlis / Gölbaşı: Mazlum Soyürün

Bitlis  / Günkırı: Faysal Sengir

Bitlis  / Hizan: Kerem Uğur-Hediye Çetin Koçman

Bitlis / Yolalan: Esma Aydın-Hüseyin Öztürk

Bitlis / Tatvan: Mümin Erol-Belkiza Beştaş Epözdemir

Dersim /Merkez: Cevdet Konak-Birsen Orhan

Özel'den Erdoğan'a Atama Kararına Tepki: 68 Bin Mülakatsız Atama Beklentisini Anımsatıyorum... Özel'den Erdoğan'a Atama Kararına Tepki: 68 Bin Mülakatsız Atama Beklentisini Anımsatıyorum...

Dersim / Mazgirt / Akpazar: Orhan Çelebi-Naciye Aslan

Dersim / Nazimiye): Şükrü Düztaş-Songül Sarıgül

Diyarbakır / Büyükşehir: Ayşe Serra Bucak Küçük-Doğan Hatun

Diyarbakır / Bağlar: Siraç Çelik-Leyla Ayaz

Diyarbakır / Bismil: Mizgin Ekin-Güven Tanrıkulu  

Diyarbakır / Çermik: Berat Can-Sultan Taşkıran

Diyarbakır / Çırnar: Semra Akyüz-Mehmet Şirin Arzu

Diyarbakır / Çüngüş: Habib Demirkol-Ayten Çelik

Diyarbakır  / Dicle: Hacı Akengin-Aysel Baran

Diyarbakır / Eğil: Mehmet Zülküf Polat-Bahar Karakaş Uluğ

Diyarbakır / Ergani: Şiyar Güldiken-Birsen Azak Bayar

Diyarbakır / Hani: Besile Narin-Hamdullah Demir

Diyarbakır / Hazro: Erhan Güven-Hasibe Yazdık

Diyarbakır / Kayapınar: Gülşen Sincar-Cengiz Dündar

Diyarbakır / Kocaköy: Mehmet Şık-Hanım Altındağ

Diyarbakır / Kulp: Fatma Ay-Murat İpek

Diyarbakır / Lice: Dilek Diyar Özer-Fırat Demir

Diyarbakır / Silvan: Sevim Biçici-Kadri Esen

Diyarbakır / Sur: Adnan Örhan-Fatma Önkol

Diyarbakır / Yenişehir: Safiye Akdağ-Mehmet Ergün

Elazığ /Merkez: Hayrettin Kaya- Songül Cengiz

Elazığ / Karakoçan: Cafer Oğur-Songül Düzgün

Elazığ / Sarıcan: İsmail Koç-Ayten Alagöz

Elazığ / Maden: Ayşe Çiftçi

Elazığ / Merkez/Yazıkonak: Halil Besili

Elazığ / Palu: Mehmet Şahin

Erzincan / Merkez: Evren Çevik

Erzincan / Çayırlı: Serhat Arslan

Erzincan / Kemah: Tuğba Dündar-Caner Kılıç

Erzincan / Tercan: Tülay Dölen-Barış Şengül

Erzincan / Üzümlü: Mehmet Baytekin

Erzurum / Büyükşehir: Gülderen Varli-Metin Gözmen

Erzurum / Çat:  Nihat Yuca

Erzurum / Hınıs): Gürsel Eren-Meral Alagöz İmre

Erzurum / Horasan: Şahabettin Güldür

Erzurum / Karaçoban: Kazim Erhan-Zelal Yiğit

Erzurum / Karayazı: Bahar Göksu-Fuat Tutkun

Erzurum / Köprüköy: Mehmet Raşit Tatli

Erzurum / Palandöken: İsmail Kaya

Erzurum / Tekman: Abdurrahman Sever-Gülen Şengül

Erzurum / Yakutiye: Mevlüt Efe

Antep / Büyükşehir: Selman Tutumlu-Ayfer Yılmazer

Antep / Araban: Rifat Dağdelen

Antep / Islahiye: Mehmet Güllü Aydın

Antep / Karkamış: Dilan Coşkun-Mehmet Alagöz

Antep / Nizip: Yusuf Güler

Antep / Nurdağı: Müslüm Denizhan

Antep / Oğuzeli: Yılmaz Melet

Antep / Şahinbey: Yakup Koca

Antep / Şehitkamil: Kemal İlik

Hakkari / Merkez: Mehmet Sıdık Akış-Viyan Tekce

Hakkari / Çukurca: Arafat Çetinkaya-Hividar Ertunç

Hakkari / Durankaya: Remzi Çiftçi-Amine Armut

Hakkari / Şemdinli: Naif Eroğuz-Nazdar Öpengin

Hakkari / Yüksekova: Şadiye Kırmızıgül-Şoreş Diri

Hakkari / Büyükçiftlik: Mustafa İnaç-Mizgin Demir

Hakkari  / Esendere: Fatih Safalı-Gülüstan AQersu

Iğdır / Merkez: Mehmet Nuri Güneş-Nejla Kum

Iğdır / Aralık: Sadık Zira-Alya Akkuş

Iğdır / Halfeli: Yaşar Sarıtaş-Yıldız Tendik Parin

Iğdır / Hoşhaber: Ömer Çelik-Emine Yöndem Kartal

Iğdır / Tuzluca: İsmet İlkutlu-Kader Yiğitalp

Kars / Merkez: Kenan Karahancı-Arzu Savaş Derman

Kars / Digor: Adem Oyman-Ülker Özadikti

Kars / Dağpınar: Hüsnü Anci-Ayten Yardimciel

Kars / Kağızman: Mehmet Alkan-Güner Hatay

Kars / Sarıkamış: Hüseyin Altun-Serap Çelik

Kars / Selim: Asker Köse-Türkan Yücel

Malatya / Merkez: Abdulvahap Ekim-Sevim Şimşek Bayram

Malatya / Arguvan: Suna Gedik

Malatya / Battalgazi: Bayram Toprak-Ayşe Şahin

Malatya / Doğanşehir: Metin Biriş-Nefise Karaman

Malatya / Yazıhan: İbrahim İncesu-Mutlu Halıcı

Malatya / Yeşilyurt: Hasan Lekesiz-Özgül Doğan

Malatya / Pütürge: Elif Şahin-İsmet Aydın

Mardin: Ahmet Türk-Devrim Demir

Mardin / Artuklu: Mehmet Ali Amak-Münevver Ölker

Mardin / Dargeçit: Asya Gezer-Ramazan Akın

Mardin / Derik: Songül Özbahçeci-Cengiz Temelli

Mardin / Kızıltepe: Zeyni İpek-Hamdiye Bilek Turgay

Mardin / Mazıdağı: Kudret Uçuk-Hamdin Demir

Mardin / Midyat: Hikmet Duman-Huda Erdem Aslan

Mardin / Nusaybin: Gülbin Şahin Dağhan-Selahattin Ay

Mardin / Ömerli: Necla Figan Altındağ-Mehmet Şah Akgül

Mardin / Savur: Hatice Öncü-Selahattin Önder

Mardin / Yeşilli: Sami İldem-Songül Tunç

Mersin / Akdeniz: Hoşyar Sarıyıldız-Nuriye Arslan

Muş: Surru Söylemez-Tuba Sayılgan

Muş / Bulanık: Aryan Doğan-Arafat Kardağı

Muş / Erentepe: Süleyman Aygün

Muş / Rüstemgedik: Fevzi Aris

Muş / Sarıpınar: Nurettin Yünaçtı

Muş / Uzgörür: Tüncer Gündoğdu

Muş / Hasköy: Rehber Karakaya

Muş / Korkut: Maşallah Ovalıoğlu

Muş / Malazgirt: Ahmet Kenan Türker-Gülistan Özel

Muş / Karaağaçlı: Cma Çakır

Muş / Kızılağaç:  Mehmet Emin Taşer

Muş / Konukbekler: Tekin Arğun

Muş / Serinova: İnan Demir

Muş / Yeşilova: Celal Çeliker

Muş / Yaygın: Fatih Yıldız

Muş / Varto: Gıyasettin Aydemir-Gülbahar Kaya

Siirt / Baykan: Şefik Günel- Sümeyye Karasu

Siirt / Atabağı: Mehmet Nedim Yüksekbağ-Medya Atak

Siirt / Veysel Karani: Enes Cengiz-Berfin Evren

Siirt / Eruh: Hüseyin Oktayı- Evrin Ertan

Siirt / Kurtalan: Ali Rıza Bingöl-Sadiye Aktin

Siirt / Karabağlar: Abdulhakim Sevgili-Nurden Toymaz

Siirt: Sofya Alağaş-Mehmet Kaysi

Siirt / Gökçebağ: Alaaddin Aydın

Siirt / Pervari: Mustafa Sonğur

Siirt / Beğendik: Bedri Şahbudak

Siirt /  Aydınlar: Kasım Yıldız

Urfa: Celalettin Erkmen-Gülşen Özer

Urfa / Birecik: Mehmet Begit- Berivan İlkay Manaz

Urfa / Bozova: Aygül Kapıkayalı-İsmail Yıldız

Urfa / Ceylanpınar: Uğur Kahraman-Rahşan Yazar

Urfa / Halfeti: Mehmet Karayılan-Saniye Bayram

Urfa / Haliliye: Suphi Yilancı-Sema Ateş

Urfa / HilVan: Serhan Paydaş-Garip Yeşil

Urfa / Karaköprü: Rıdvan Yavuz-Rezzan Ayhan

Urfa / Siverek: Ali Dusak-Yıldız Çetiner

Urfa / Suruç: Ayten Kaya-Müslüm Baran

Urfa / Viranşehir: Serhat Dicle İnan-Bedriye Yorgun

Şırnak: Turan Saltan-Berivan Kutlu

Şırnak / Beytüşşebap: Beybün Aslan-Agit Yiğit

Şırnak / Cizre: Güler Yerbasan-Abdurrahim Durmuş

Şırnak / Güçlükonak: Emin Dayan-Fehime Elkoca

Şırnak / Fındık: Mehmet Salih Eltimur-Zeynep ilhan

Şırnak / İdil: Türkan Kayır-Doğan adıbelli

Şırnak / Sırtköy: Fahrettin Akman-Halime ilçin

Şırnak / Balveren: Gülsüm Atak-Ferit Artuç

Şırnak / Kasrik: Cihat Aktaş

Şırnak / Kumçatı: Asker Gündüz-Güllü Durak

Şırnak / Silopi: Jiyan Ormanlı-Nadir Onuk

Şırnak / Başverimli: Besi Ceviz-Lezgin Kösen

Şırnak / Uludere: Ali Ürek-Feride Ender

Şırnak / Şenoba: Fatma Oran-Mecit Keskin

Van (Van): Abdullah Zeydan- Neslihan Şedal

Van / Bahçesaray: Ayvaz Hazır-Nebahat Benek

Van / Başkale: Şengül Polat-Feyzi Caner

Van / Çaldıran: Hatice Atabay Gündoğdu-Fettah Hasçelik

Van / Çatak: Reşat Eraslan-Gülten Baran

Van / Edremit: Rabia Başak Koç-Cemil Komi

Van / Erciş: Baran Bilici-Güler Temel

Van / Gevaş: Ruknettin Hakan-Kübra Akti

Van / Gürpınar: Mehmet Tahir Ertaş/Mukaddes Karakoç

Van / İpekyolu: Cevdet Altındağ-Canan Uzunay

Van / Muradiye: Hediye Sayiner-Barış Yılmaz

Van / Özalp: Sakine Kutpınar-Ecevit Ceylancı

Van / Saray: Davut Acar-Filiz Öztürk

Van / Tuşba: Hanım Akkoş-Ümit Keser