31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimler için hazırlıklarını büyük orandan tamamlayan Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), kazanma olasılığı yüksek merkezlerin tümünde sandık görevlisi bulunduracak. Bu kapsamda en az 40 bin sandıkta görevli bulundurulacak.

Ayrıca Yüksek Seçim Kurulu'nda (YSK) görev alacak hukukçu ve görevliler de belirlendi. Hukukçular ve görevliler, olası usulsüzlüklere karşı anında itirazda bulunacak.

İKİ AYRI MERKEZDEN SEÇİM TAKİBİ

Diyarbakır ve Ankara’da Seçim Koordinasyon Merkezleri oluşturulacak. DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Cengiz Çiçek ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, Diyarbakır'daki seçim merkezinde olacak.

Devlet Bahçeli: Mallarına Mülklerine El Konulsun, Dokunulmazlıkları Kaldırılsın Devlet Bahçeli: Mallarına Mülklerine El Konulsun, Dokunulmazlıkları Kaldırılsın

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, HDK Eş Sözcüsü Esengül Demir ve DBP Eş Genel Başkanı Çiğdem Kılıçgün Uçar ise, Ankara’daki seçim merkezinde olacak.

Söz konusu merkezlerden belli aralıklarla seçimlere dair kamuoyuna bilgilendirmelerde bulunulacağı öğrenildi. (MA)