Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, İran’ın İsrail’e yönelik hava saldırılarına ilişkin açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Bölgemizi tehdit eden İsrail ile İran arasındaki karşılıklı saldırıları büyük endişeyle izliyoruz. Ortadoğu’da tansiyon bu denli yükselmişken tarafların gerginliği artıracak hareketlerden kaçınması çağrısında bulunuyoruz” ifadesini kullanan Özel,  “Kurucumuzun “Yurtta barış dünyada barış” vasiyetini hatırlama ve sahiplenmemizin gerektiği bir dönemdeyiz” ifadelerini kullandı.

Özel Filistin’e ilişkin de şunları söyledi:

Devlet Bahçeli: Ülkü Ocakları'na suç örgütü muamelesi yapanlar var Devlet Bahçeli: Ülkü Ocakları'na suç örgütü muamelesi yapanlar var

“İnanıyoruz ki Gazze’de kalıcı ateşkes sağlanmadan bölgedeki tırmanmanın durdurulması ve çatışma riskinin azaltılması mümkün olmayacaktır.

Bu çerçevede barış, huzur ve istikrarın sağlanmasının tek geçerli çözümünün 1967 sınırlarında, başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin devletinin kurulması olduğu inancımızı yineliyoruz.” DUVAR