CHP Hakkari Belediye Başkan Adayı Cüneyt Özbek'in yayınladığı kutlama mesajında “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, Türkiye’de ve dünyada kadınların büyük mücadeleleri ile elde ettikleri, haklarını savundukları, her türlü ayrımcılığa, baskıya ve sömürüye karşı eşitlik, barış ve özgürlük taleplerini dile getirdikleri bizler için çok önemli bir gün" dedi. 

Cumhuriyetin ikinci yüzyılına girdiğimiz bu dönemde kadınların mücadele kazanımlarına dönük saldırılar sürüyor diyen Özbek," Kadına yönelik şiddet her geçen gün artıyor; toplumsal cinsiyet eşitsizliği ve ayrımcılık büyüyor. Bu çarpık düzeni değiştirmek, kazanımlarımıza el uzatanlara karşı birlik olmak, laik ve demokratik bir Cumhuriyetin bizler için yaşamsal önemde olduğunun bir kere daha altını çizmek, esnek ve güvencesiz çalışma koşullarına karşı direnmek için omuz omuza olacağız ve mücadelemizi her gün büyüteceğiz.

Hakkarigücü deplasmanda mağlup oldu Hakkarigücü deplasmanda mağlup oldu

Bu önemli ve anlamlı günde, bütün kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutluyorum. Yoksulluğun, işsizliğin, şiddetin ve ayrımcılığın son bulduğu; fabrikalarda, evlerinde, iş yerlerinde direnen bütün kadınların, hepimizin mücadelesinin memlekete kök saldığı günler ümidiyle." ifadelerini kullandı.