Genç Parti'nin kurucu genel başkanı ve iş insanı Cem Uzan, aktif siyaseti bıraktığını açıkladı.

Ensonhaber'in Youtube yayınına katılan Cem Uzan, "Merkez sağda çıkacak bir ismin Recep Tayyip Erdoğan tarafından da desteklenerek çıkabileceği ihtimal hakkında ne düşünüyorsunuz" sorusu üzerine, değerlendirme yapmasının doğru olmayacağını ve aktif siyaseti bıraktığını söyledi.


Uzan, "Bu konuda bir yorum yapmam doğru olmaz. Ben şahsen artık aktif siyaseti bırakıyorum. Türkiye'nin konuları gündeme geldiği zaman fikrimi öğrenmek isteyenlerle her zaman fikrimi paylaşırım, her zaman destek olurum" yanıtını verdi.

'TÜRKİYE'NİN KENETLENMESİ, ERDOĞAN'A DESTEK OLMASI LAZIM'
"Türkiye'nin önünde 5 sene Sayın Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı vardır, AK Parti'nin iktidarı vardır" diyen Uzan, şöyle devam etti:

"Türkiye'nin birleşmesi, kenetlenmesi gerekir ve Sayın Cumhurbaşkanı'na her konuda destek olunması gerekir, Türkiye için destek olunması gerekir. Bunun başında da yeni bir anayasa için destek olunması gerekir. Onun haricinde de ekonomik konular olsun, başka konular olsun... Muhalefet şu olmamalı: Ne olursa olsun her şeye karşıyım. Eleştiri olabilir, aynı fikirde olmak zorunda değilsiniz her konuda. Ama yapıcı eleştirilerle siyaset yapmak gerekir."

Şenyaşar ailesinin katliamının yıldönümünde: Anne Emine Şenyaşar, 6 yıldır hala adaletin peşinde Şenyaşar ailesinin katliamının yıldönümünde: Anne Emine Şenyaşar, 6 yıldır hala adaletin peşinde

'DAVALARI KAZANCAĞIMA, HAKLARIMI ALACAĞIMA İNANIYORUM'

Malvarlığına el konulması nedeniyle süren davaları kazanacağına inandığını dile getiren Cem Uzan, "Ben artık siyaset şapkasını çıkardım, bıraktım, sade bir vatandaş olarak fikrimi soranlarla paylaşırım. Genç Parti de kendi yolunda gidecektir. Oradaki arkadaşlar da Genç Parti'yi doğru gördükleri şekilde ayakta tutacaklardır. Ben iş hayatına geri dönüyorum. Yurt dışında işlerim var. Bir de uğradığım haksızlıkların, mağduriyetimin giderilmesi için açmış olduğum davalar var, onlarla uğraşıyorum. Yeni işlerim, yeni projelerim var. Davaları da kazanacağıma, haklarımı alacağıma inanıyorum. Bir gün iade-i itibar olduğu zaman Türkiye'ye dönerim ama siyaset benden bu kadar, paydos" dedi.