Bayram Tatili Trafik Kazaları

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ramazan Bayramı tatilinin ilk 7 gününde meydana gelen 4 bin 370 trafik kazasında, 55 kişinin hayatını kaybettiğini, 7 bin 331 kişinin yaralandığını duyurdu.

Trafikteki Kısıtlamaların Gevşetilmesi

Bakan Yerlikaya, kamyon, tanker ve çekiciler için getirilen kısıtlama tedbirlerinin de gevşetildiğini açıkladı. Söz konusu araçların 14 Nisan 2024 Pazar günü saat 05.00’den 15 Nisan 2024 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar Ankara ve İstanbul’a girişlerine izin verilmeyeceğine yönelik daha önce yapılan duyuruyu hatırlattı.

Bininci Haftada Cumartesi Anneleri Galatasaray Meydanı'nda Buluştu: Adalet İçin Duruş Devam Ediyor Bininci Haftada Cumartesi Anneleri Galatasaray Meydanı'nda Buluştu: Adalet İçin Duruş Devam Ediyor

Özel İzinlerin Yayınlanması

"Tedarik süreçlerinin aksamaması için; yaş sebze/meyve, süt ve süt ürünleri gibi bozulabilir gıdalar, dondurulmuş gıdalar, canlı ve kesme çiçek, ilaç, tıbbi malzeme ve akaryakıt taşıyan kamyon, çekici ve tanker cinsi taşıtların öncelikle ana arterler haricindeki güzergahlarda, zorunluluk halinde ise ana arterler üzerinde en az süreyle bulunacak şekilde istisnai olarak seyirlerine izin verilecektir" ifadelerini kullandı.