Cevdet Yılmaz'ın Açıklaması: Borsa İşlemlerine Vergi Geliyor mu? Cevdet Yılmaz'ın Açıklaması: Borsa İşlemlerine Vergi Geliyor mu?

Emekli maaşlarına 2024 Ocak ayı itibariyle yüzde 49,25 zam yapıldı. Zam kararının Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından, geçici olarak kapatılan '4A Emekli Aylık Bilgisi Hesaplama' ekranı yeniden açıldı.

"Emekli olunca ne kadar maaş alırım?" sorusunu merak edenler, hesaplama ekranından mevcut prim ve çalışma sürelerine göre ne kadar emekli maaşı alacağını hesaplatabiliyor.

Emekli maaşı hesaplaması; çalışma günü, prim ödemesi gibi pek çok kritere göre değişiklik gösteriyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu da kendi sitesinde yer verdiği maaş ve emeklilik zamanı bilgileriyle birlikte, kesinlik içermeden emekli olduğunuzda alacağınız maaşı belirtiyor.

SGK tarafından uygulamaya konan 'Emekli olursam ne kadar maaş alırım' ekranıyla birlikte, emekli olmaya hak kazanacak kişiler maaşlarını kolayca hesaplayabiliyor.

SGK 4A emekli maaşı hesaplama ekranına, linkinden www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-4a-emekli-aylik-bilgisi-hesaplama ulaşmak mümkün.  Artıgerçek