AK Partili Başkan Temizlik işlerine verildi.. Fatura Basına kesildi 'Yandaş Medya' AK Partili Başkan Temizlik işlerine verildi.. Fatura Basına kesildi 'Yandaş Medya'

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'den (DEM Parti) Wan Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanlığına seçilen Abdullah Zeydan’a mazbata verilmemesine dair karar, 2 Nisan akşamı Colemêrg merkezde de protesto edilmişti. Protestolar sırasında AKP İl Başkanı Zeydin Kaya'nın kardeşlerinin de aralarında olduğu bir grup, eylemdeki gençlere silahlarla saldırı düzenlemişti. Yaşananları görüntülemek isteyen gazeteciler linç edilmek istenmiş, Colemêrg Haber İmtiyaz Sahibi Mimar (Sofi) Kaya ise ölümle tehdit edilmişti. 

KAYA: CAN GÜVENLİĞİM YOK

Yaşananlara dair konuşan gazeteci Kaya, olay öncesinde de AKP'li Kaya'nın yakınları tarafından tehdit edildiğini belirtti. Sonraki süreçte bu tehditlerin sürdüğünü ve olayın yaşandığı gece de ölümle tehdit edildiğini aktaran Kaya, can güvenliğinin olmadığını ifade etti. Aldığı tehditler nedeniyle haber takibi yapamadığını ve 2 gündür bir eve sığındığını dile getiren Kaya, tüm meslektaşları ve kentteki sivil toplum örgütlerine dayanışma çağrısında bulundu. 

Kaya, ayrıca "Can güvenliğim sağlanana kadar açlık grevine giriyorum" dedi.