Bugün hep birlikte hareket etmemiz lazım" dedi. Türk, eksikliklere karşın ön seçimin demokratik bir adım olduğunu vurguladı.

DEM Parti’nin Mardin Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Ahmet Türk, partisinin yerel seçimler öncesi bir alışveriş merkezinin düğün salonunda gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısına katıldı.

Toplantıda konuşan Türk, aday belirleme sürecinde yapılan ön seçimlere dair, "Bir ön seçim yapıldı ve demokratik adımdı. Parti, bütün eksikliklere rağmen olabildikçe toparlamaya yönelik çalışma içinde oldu" dedi. Türk şöyle devam etti:

Erdoğan'ın Yassıada'daki 27 Mayıs mesajı: Darbe anayasasına devam etmek mümkün değil Erdoğan'ın Yassıada'daki 27 Mayıs mesajı: Darbe anayasasına devam etmek mümkün değil

Ahmet Turk On Secimde Yanlis Ve Eksik K 14451 1

'AMACIMIZ SADECE ENCÜMEN, BELEDİYE BAŞKANI OLMAK DEĞİL'

"Bizim amacımız sadece bir encümen bir belediye başkanı olmak değil. Geleceğimizi belirleyecek bir siyaset yürütmeliyiz. Bugün hep birlikte hareket etmemiz lazım. Elbette yerel seçimler önemlidir, demokrasinin yerel ayağıdır. Halkımızın iradesini yansıtma gibi bir sorumluluğumuz var. Geçmişte kayyumlar halkın iradesine ipotek koydu. Bundan sonra halk olarak kayyum siyasetine karşı direneceğiz. Sadece seçilmiş arkadaşlara sorumluluk düşmüyor. Bu partinin üyesi olan, yöneticisi olan, bu partiye gönül vermiş her arkadaşımıza büyük görevler düşüyor. Eğer mücadelemiz Kürt halkının geleceği için ise kırgınlıklara yer yok. Hep birlikte bu süreci en güçlü şekilde yürütme sorumluluğumuz var. Bu değerleri yaratanlara sahip çıkacağız. Bizim siyasetimiz geleceğimizi özgürleştirmektir. Özgür ve demokratik bir geleceği kurmaktır.

Ahmet Türk, Mardin'deki ön seçimde rakiplerinden çok yüksek oy almasına rağmen yüzde 50 şartı nedeniyle ikinci tura kalınca, adaylıktan çekilmişti. Partinin yaptığı değerlendirme üzerine yeniden çağrı yapılan Ahmet Türk, ikna edilerek Mardin adayı ilan edilmişti. (DHA)