Hakkari Çanaklı Köyü Sakinleri Eski Köylerine Dönecek Olmanın Mutluluğunu Yaşıyor Hakkari Çanaklı Köyü Sakinleri Eski Köylerine Dönecek Olmanın Mutluluğunu Yaşıyor

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı birçok köy, mezra ve yaylada askeri operasyon başlatılırken, iki köy ise özel güvenlik bölgesi ilan edildi. İlçeye bağlı Sorê, Zêvkan köyleri ve yaylalarında Hakkari Valiliği tarafından dün akşam saatlerinde, “Güvenlik, Emniyet ve asayiş temin etmek” gerekçesiyle 15 gün süreyle “özel güvenlik” bölgesi ilan edildi. İlçeye bağlı Tilorana Jor, Tilorana Jêr, Yêkmal’a Jêr, Pagê, Kuçe, Hirmin, Mitirban, Meşkan, Mûşan, Kendalok, Wargenima köy, mezra ve yaylalara sabah saat 05.00 sıralarında askeri operasyon başlatıldı.

ASKERİ SEVKİYAT

Başlatılan operasyon kapsamında köylerin hakim tepelerine 6 asker taşıyan helikopterin indirme yaptığı ve bu helikopterlere Atak tipi savaş helikopterlerinin de eşlik ettiği görüldü. Öte yandan özel güvenlik ilan edilen her iki köye ise dün akşam saatlerinden bu yana askerlerin sevk edildiği belirtildi. Bölgede askeri operasyonun başlatıldığı ve özel güvenlik bölgesi olarak ilan edilen köy ve mezralarda dün akşam saatlerinden bu yana başlayan helikopter hareketliliği ise halen sürüyor. (MA)