Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi için oy verme işlemi saat 08.00'de başladı. Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Eş Sözcüleri Çiğdem Kılıçgün Uçar ve İbrahim Akın da oy kullandı.

Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü Çiğdem Kılıçgün Uçar, İstanbul Sultangazi’de bulunan Gazi İlköğretim Okulu’nda oyunu kullandı. Partililerin eşlik ettiği Uçar'a, okul önünde seçmenler yoğun ilgi gösterdi.

UÇAR: TÜRKİYE HALKLARI İÇİN EŞİTLİĞE VE ÖZGÜRLÜĞE VESİLE OLSUN

MHP'nin Hedefindeki 154 Kişi Kimler? MHP'nin Hedefindeki 154 Kişi Kimler?

Uçar, 1359 No’lu sandıkta oy kullandı. Uçar, oy kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, seçmenlere "oy kullan" çağrısı yaptı. Uçar, "Sandık başına giderek demokrasiye, değişmeğe, eşitliğe ve özgürlüğe oy kullanmalarını talep ediyorum. Yine bir seçim güvenliği meselesi var. Şimdiden sandıklarda görevli olan arkadaşlarıma kolay gelsin diyorum. 14 Mayıs’tan daha dikkatli olacak şekilde hem oylarımızı hem sandıklarımızı hem geleceğimizi korumak adına daha güçlü görevlerine sarılmalarını talep ediyorum. Bu seçim sonuçları tüm Türkiye halkları için eşitliğe ve özgürlüğe vesile olsun” diye konuştu.

RELATED VİDEO
Play Video
AKIN: ÖZGÜRLÜĞÜN, BARIŞIN VE DEMOKRASİNİN GELDİĞİ BİR GÜN OLUR

Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın ise, İzmir Konak'ta bulunan Konak Cumhuriyet N.S. İşgören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde oy kullandı.

Akın'a ailesi ve Yeşil Sol Parti İzmir İl Eş Sözcüsü Hüseyin Çağlar eşlik etti. Oyunu demokrasi ve değişimden yana kullandığını vurgulayan Akın, şunları söyledi:

"Umarım 28 Mayıs Türkiye'de özgürlüğün, barışın ve demokrasinin geldiği bir gün olur. Biz her halukarda eşitlik, özgürlük ve barış için mücadele etmeye devam edeceğiz. Çünkü bu kadar ayrıştırılmış, düşmanlaştırılmış bir siyasetin karşısında mücadelenin durmadan devam etmesinden başka bir yol yoktur. Bende bu görevi hem yerelde hem mecliste aktif bir şekilde sürdürmeye devam edeceğim.”(MA)