Trabzon'un Maçka ilçesine bağlı Esiroğlu Mahallesi'nde TOKİ inşaatında çalışan Kürt işçilerin saldırıya uğradığı iddia edildi.

Ağrı nüfusuna kayıtlı altı işçinin uğradığı sopalı ve taşlı saldırıda bir işçinin kafasına sekiz dikiş atılırken bir işçi kolunda bıçaklandı, bir işçinin kolu çıktı. Trabzon Valiliği, yaşananlara ilişkin gece yarısı açıklaması yaptı. Valilik ırkçı saldırıyı “mahalle sakinleriyle tartışma" olarak nitelendirdi.

Yapılan açıklamada saldırının 18 Haziran Pazar günü yaşandığını belirtildi. Valilikten yapılan açıklama şöyle:

RELATED VİDEO
Play Video
“Bazı basın yayın organlarında 'Trabzon'da ırkçı saldırı' konulu haber ve yorumlarla ilgili olarak, ilçeye bağlı Esiroğlu Mahallesi'nde inşaatta çalışan bir grup işçi, il merkezine seyir halindeyken araçtan yayılan yüksek sesli müzik nedeniyle mahalle sakinleri ile tartışma yaşanmıştır. Olay yerine ivedilikle sağlık ve güvenlik ekipleri sevk edilerek gerginlik sona erdirilmiştir.

Adalet Bakanı Tunç: Eylem Tok ve Oğlu, ABD'de Tutuklandı Adalet Bakanı Tunç: Eylem Tok ve Oğlu, ABD'de Tutuklandı


Meydana gelen tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle iki taraftan hafif şekilde yaralanan 10 kişi çeşitli hastanelere sevk edilmiş, yapılan tetkik ve tedavi neticesinde 8 kişi ayakta tedaviyle 2 kişi de yatılı tedavi sonrası taburcu edilmiştir. Konuyla ilgili başlatılan soruşturma devam etmektedir."