Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sinan Aygül'ün yaptığı haberler nedeniyle Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani'nin boksör koruması Yücel Baysal'ın ve koruma polisi Engin Kaplan'ın saldırısına uğramasına ülke genelinden ve dünyadan çok sayıda tepki geldi. Aygül hastaneye kaldırılırken, Baysal ve Kaplan tutuklandı.

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti'nden bugün yapılan yazılı açıklamada ise, 17 Haziran günü gerçekleştirilen saldırının üstünden beş gün geçmesine rağmen Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu (DGF) ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu'ndan (TGF) ne bir kınama ne de bir geçmiş olsun mesajı gelmediği belirtildi.

İletişim Başkanlığı açıkladı.. "e-Devlet üzerinden akrabalıktan çıkarma" iddiası asılsızdır İletişim Başkanlığı açıkladı.. "e-Devlet üzerinden akrabalıktan çıkarma" iddiası asılsızdır

RELATED VİDEO
GÜNÜN YAZARLARI

OY BİRLİĞİYLE KARAR VERİLDİ

Cemiyet, bu duruma tepki olarak bugün itibarıyla, oy birliğiyle iki federasyona üyelikten ayrıldığını duyurdu.

Saldırının ardından birçok sivil toplum kuruluşu ve medya örgütlerinden tepki ve geçmiş olsun mesajları geldiği belirtilen açıklamada "Ancak, bu süreçte Başkanımıza yapılan alçakça saldırı kadar bizleri derinden üzen bir başka durum daha yaşanmıştır" denilerek "İlk andan itibaren asıl olaya müdahil olması gereken, cemiyet kuruluşumuzdan bu yana aktif üyesi olduğumuz DOĞU ANADOLU GAZETECİLER FEDERASYONU (DGF) ve TÜRKİYE GAZETECİLER KONFEDERASYONU (TGK) asli ve en önemli görevlerinden biri olmasına ve olayın üzerinden 5 gün gibi bir süre geçmesine rağmen bir kınama mesajı yayınlanmadığı gibi DGF Başkanı Feridun ÖZTÜRK ile TGK Başkanı Nuri Kolaylı başta olmak üzere herhangi bir yöneticisi tarafından da bir geçmiş olsun telefonu dahi iletilmemiştir" ifadelerine yer verildi.


Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu'nun TGK ve DGF üyeliklerinden ayrılma kararı aldığı aktarılan açıklamada, "Tepki amacıyla yönetim kurulumuzun oy birliği ile gerek federasyondaki ve gerekse konfederasyondaki üyeliğimizi bugün itibariyle sonlandırdığımızı da kamuoyunun bilgisine sunuyoruz" denildi.