THY'de yetkili olan Serkan Gündüz'ün kendisine yönelik “sistematik baskı uyguladığını” ve dayanacak gücü kalmadığını belirten Özbay, "Hakkımı helal etmiyorum" dedi.

Kariyerinde yeni bir sayfa açmak için Japonya'ya gittiğini fakat THY'de istasyon müdürü olarak görev yapan Serkan Gündüz'ün kendisine yönelik sistematik baskı uyguladığını ve dayanacak gücü kalmadığını belirten Özbay, yaşadıklarını anlattıktan sonra canına kıydı.

Bayram Tatilindeki Trafik Kazalarında 68 Kişi Hayatını Kaybetti Bayram Tatilindeki Trafik Kazalarında 68 Kişi Hayatını Kaybetti

Ömer Koray Özbay, intihar etmeden önce çektiği bir videoyu ve 4 sayfalık veda mektubunu sosyal medya hesabından paylaştı.

“Yenilgiyi kabul etmek benim için çok zor oldu”

Özbay, intihar etmeden önce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları dile getirdi:

"Sevgili dostlarım, hayatıma son verdim. Bugün size, içimdeki duyguların tamamen solduğu ve kaybolduğum bir noktadan yazıyorum. Kendimi bir savaşçı gibi hissettim, her şeyi denedim ve elimden gelen her şeyi yaptım ancak bu süreçte duygularımı kaybettim. İçimde bir yerlerde hâlâ bir umut ışığı olsa da sürekli yenilgilerle karşılaşmanın verdiği acı ve hayal kırıklığı beni sardı.

“Serkan her seferinde güçlü bir şekilde engel oldu”

Hırslı biri olduğum için defalarca denedim, bir şekilde hep başardım fakat 3 yıldır bir türlü istediğim başarıyı elde edemedim. Yenilgiyi kabul etmek benim için çok zor oldu. Her seferinde daha da güçlenerek tekrar denemeye çalıştım fakat Serkan her seferinde güçlü bir şekilde engel oldu.

“Tehdit edildim ve işsiz kaldım”

Serkan, kuzeni Alican ve arkadaşı Burhan için her şeyi yaptı. Beni sadece onların eksikliklerini kapatmak için kullandı. Onlara her şeyi öğrettim, her şeyi yapmalarını sağladım fakat sonunda tehdit edildim ve işsiz kaldım. Her adımda kendim, biraz daha kendim olmaktan çıktım. Bir sürü pis iş yapmak zorunda kaldım.

“Kalbimdeki duygusal ağırlığı taşımak zor geldi”

Her şeye rağmen engelleri aştım ancak Serkan'ın varlığı ve gücü karşısında sonunda çaresiz hissettim. Hep engel oldu çünkü. Neyi denesem tehdit etti. Başka bir yola girmeme bile engel oldu. Bu süre zarfında, sevdiğim insanları göremediğim için, içimde büyük bir özlem birikti. Yıllar geçtikçe, bu özlem daha da derinleşti ve arkadaşlarımla olan bağımı sanırım kaybettim çünkü kendimi bile kaybettim. Kalbimdeki duygusal ağırlığı taşımak zor geldi ve içimi kapatan bir duvar ördüm. Çünkü bu hâlimi anlatmak istemedim.

“Kendimi bir araç gibi kullanılmış hissediyorum”

Kendimi bir araç gibi kullanılmış hissediyorum. Tüm çabalarıma rağmen, başarısızlıkla karşılaştım artık yıkıldım. Duygusal bir uçurumun içinde kaybolmuş durumdayım. Artık içimde hiçbir umut ışığı kalmadı. Bu ağır yük altında, duygusal olarak tamamen tükenmiş durumdayım. Kendi iç dünyamda yalnızca boşluk hissediyorum.

“Para kazanmak için beden işi yapmaktan yoruldum”

Hiçbir şansım kalmadı. Para kazanmak için beden işi yapmaktan yoruldum, bu kadar emek verip onun yüzünden her şeye sıfırdan başlamaktan yoruldum. Elimden her şeyimi alıp bu insanların bir de sürekli beni aşağılamalarını kaldıramıyorum... Size olan sevgim ve hatıralarınızı her zaman kalbimde taşıyacağım. Beni affedin ve anlayışınız için teşekkür ederim. Lütfen, hayatta kalanlara destek olmaya devam edin ve onlara umut ışığı olun.

“Maalesef herkes korkuyor ve kula kulluk ediyor”

Son veda, içimdeki tüm duyguları kaybederek size veda ediyorum. Umarım bir gün bu dünya daha iyi bir yer olur. Umarım hayatınızda bulunan nüfuzlu insanlara, güçlerini kullanıp kendilerini tanrı sanmalarına engel olursunuz. Bunun yolu korkmadan dik durmak ve kulluk etmemek. Ben elimden geleni yaptım. Şikayet de ettim ama maalesef herkes korkuyor ve kula kulluk ediyor.

“En azından savaşan insanlara destek olun”

En azından savaşan insanlara destek olun... En azıdan... En derin sevgi ve saygılarımla, Zafer, Batuhan, Ebru, Harun, Okan, Yiğit, Gülizar, Kübra, Cengizhan, Nazmi, Eser, Nicky, Ayhan, İrfan ve adını saymadıklarım bana dostluk yaptığınız için, size sahip olduğum için çok şanslıydım her şey için size teşekkür ederim. Elveda dostlarım."