Hakan Fidan’ın ailesinin Hesena Aşireti’ne mensup olduğunu söyleyen Ercan Konuk, “Hakan Fidan kuzenimiz. Çok eskiden, atalarının zamanında Muş’un Elozerkê köyünden Van’ın Erciş ilçesine gitmişler. Keklikova köyünden Qesê Qendo ailesine mensuplar. Amcam Sofî Tahir’in torunular” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Tekin'den duyuru: 20 bin öğretmen ataması için ne zaman planlanıyor? Milli Eğitim Bakanı Tekin'den duyuru: 20 bin öğretmen ataması için ne zaman planlanıyor?

Hakan Fidan’ın barış konusunda çalıştığını ifade eden Konuk, “Yaklaşık 13-14 yıl MİT Başkanlığı yaptı. Bölgemizde de barış ve hizmetler konusunda hizmetlerini güçlendirdi. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Evet, kuzenimiz oluyor” dedi.

“Hakan Fidan’ın Kürtçe konuştuğunu biliyorum”

Ercan Konuk, “Hakan Fidan Kürtçe biliyor mu?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Evet, biliyor. Malum Ankara’da büyümüş. İnsan fazla konuşmayınca... Benim de Kürtçem çok iyi sayılmaz. Halkımdan özür diliyorum. Hakan Fidan’ın Kürtçe konuştuğunu biliyorum. Kendisini iyi geliştirmiş bir insan, onunla gurur duyuyoruz. İnşallah Allah onu dünyaya karşı mahcup etmez.”

Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da kuzenleri olduğunu ifade eden Ercan Konuk, “Fahrettin Koca da Konya’nın Kulu ilçesinden. O da Hesena Aşireti’ne mensup. Onlar da çoktan gitmişler. Mardin’in Ömerli ilçesinden Kulu’ya gitmişler” şeklinde konuştu.