Suriye'de Devlet Başkanı Beşar Esad yönetimine muhalif, İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) ülkenin doğusundaki Deyrizor kentindeki El Mayadin kasabası yakınlarında bir askeri otobüse düzenlenen saldırıda en az 23 Suriye askerinin öldürüldüğünü duyurdu. SOHR, saldırıda 10'dan fazla askerin yaralandığını ve bazılarının durumunun ağır olduğunu da ekledi. İngiltere merkezli grup, saldırının ardından onlarca askerin kayıp olduğunu da öne sürdü.

Bakan Işıkhan'dan Belediyelere Borç Ödeme bildirisi Bakan Işıkhan'dan Belediyelere Borç Ödeme bildirisi

SURİYE DEVLET MEDYASI HİÇBİR HABER GEÇMEDİ

RELATED VİDEO
Play Video
Saldırının IŞİD tarafından düzenlendiğini açıklayan SOHR, bir zamanlar kontrolü altında bulunan bölgede örgütün uyuyan hücreleri bulunduğuna vurgu yaptı. IŞİD'in bu yıl gerçekleştirdiği en büyük saldırı olarak nitelenen eylemle ilgili Suriye devlet medyası hiçbir haber geçmedi. Şu ana kadar saldırıyı üstlenen de olmadı.

IŞİD BİR HAFTA ÖNCE YENİ LİDERİNİ AÇIKLAMIŞTI

IŞİD, son olarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 30 Nisan'da IŞİD lideri Ebu Hüseyin El Hüseyni El Kureyşi'nin MİT tarafından Suriye'nin Afrin ilçesine bağlı Cinderes'te öldürüldüğünü duyurmasından aylar sonra , Telegram'dan yaptığı açıklamada örgütün son lideri Ebu Hüseyin el-Hüseyni el-Kureyşi'nin öldüğünü doğrulamıştı. Ebu Hüseyin el-Hüseyni el-Kureyşi'nin yerineyse Ebu Hafs el-Haşimi el-Kureyşi'nin geçtiği açıklanmıştı. (DIŞ HABERLER)