Eski içişleri bakanı Sadettin Tantan, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’e bilgilerin, ‘devlet aklına sahip insanların açığa çıkarmak adına gönderdiğini’ dile getirmişti

Bakan Yerlikaya'nın açıklaması: Türkiye genelinde binlerce kaçak yakalandı. Bakan Yerlikaya'nın açıklaması: Türkiye genelinde binlerce kaçak yakalandı.

Peker, Tantan’ın yorumunu yaptığı yeni bir paylaşımla doğruladı.Sosyal medya hesapları üzerinden ortaya attığı iddialarla bir süredir ülke gündeminde olan Sedat Peker, Eski içişleri bakanı ve Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan’ın açıklamalarına Twitter’daki hesabı üzerinden yanıt verdi.

“YORUMUNUZ DOĞRUDUR”

Bilgilerin “devlet görevlilerinden” geldiğini öne süren Peker, şöyle yazdı:

“Kıymetli büyüğüm Sayın Sadettin Tantan, sizi her ne kadar yüz yüze tanımamış olsam da bütün Adapazarlılar, Kafkas asıllılar gibi çocukluğumdan beri hayranlık duyar, saygı beslerim. Yorumunuz doğrudur.

Sizleri tanımasa da sizin ekolünüzden yetişmiş, devletin çerisindeki namuslu görevlilerden ses kayıtları, WhatsApp yazışmaları ve resmi evraklar şahsıma ulaştırılmıştır.

Kafkas kültüründe uğradığı haksızlık karşısında mücadele için bir yemin eden ve ölene kadar bu sözden dönmeyen savaşçıya ‘Abrek’ ismi verilir. Söz namus.”