Cumhuriyet Halk Partisi’nde “değişim” tartışmaları devam ediyor. CHP’li kurmaylarına göre “kavgasız değişim” sürecinde Özgür Özel’in adının öne çıktığı görülüyor.

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre genel başkanlık için adı geçen CHP Grup Başkanı Özgür Özel’in de adı parti içinde işaret edilen “Kavgasız değişim” konusunda gündeme geliyor.

Özel’in adaylığını değerlendiren her isim “Aday olacaksa genel başkanla çatışmadan, saygı duyarak olur. Onun el vereceği kişi olabilir” diyor.

RELATED VİDEO

CHP Sözcüsü Yücel'den MHP'li Yalçın ve Yönter'e Sert Eleştiri: "MHP'nin Yüz Karası, İki Yük" CHP Sözcüsü Yücel'den MHP'li Yalçın ve Yönter'e Sert Eleştiri: "MHP'nin Yüz Karası, İki Yük"

Partililer “Kılıçdaroğlu yerel seçim sonrası Özel’i işaret eder mi” sorusuna net bir yanıt vermiyor. Ancak partide konuya ilişkin yorum yapan isimlerin dile getirdiği “kavgasız değişim” sürecinde Özgür Özel’in adının öne çıktığı görülüyor.

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adı genel başkanlık ile anılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için “Görevine devam etmeli” dedi. İmamoğlu resmi çıkış yapmadığı için örgütte açık bir destek de görmüyor.

Partide değişim olması gerektiğini söyleyen il başkanlarından milletvekillerine, belediye başkanlarından MYK’de yer alan isimlere kadar pek çok kişi “partinin yerel seçimlere Kılıçdaroğlu ile gideceğini” söylüyor.

İmamoğlu’nun çıkışları sorulduğunda ise partilerin öne çıkardığı yorum “Taban kavgasız değişim istiyor” oluyor. Kurmaylar, “Kimse İstanbul’un verilmesini istemiyor. Bunu daha önce Karayalçın ile yaşamıştık. Seçmen bunları affetmiyor. Yeni dönemde de adayımız Ekrem Bey olmalı” değerlendirmesini yapıyor.(Kaynak)