Koruma polisi Engin Kaplan ve başkanı olduğu belediyenin çalışanı Yücel Baysalı'nın 17 Haziran'da darbettiği gazeteci Sinan Aygül'den özür dileyen AKP'li Tatvan Belediye Başkanı Emin Geylani "Ayrıca yaşanan bu üzücü hadiseden dolayı Aygül’ün ailesi ve sevenleri başta olmak üzere akrabaları, Yoncabaşı (Şıkranıs) Köyü sakinleri ve tüm Tatvan halkından Tatvan Belediye Başkanı olarak üzüntülerimi tekrar belirtip özürlerimi diliyorum" ifadelerine yer verdi.

Bitlis'in Tatvan Belediyesi ile ilgili yolsuzluk ve arazi satışları haberleri yapan gazeteci Sinan Aygül, AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani’nin korumalarının saldırısına uğramıştı. Aygül hastaneye kaldırılırken siyasiler ve basın emekçileri de sahil pek çok kişi saldırıyı kınamıştı.

RELATED VİDEO
Play Video

Geylani saldırı sonrası, olayla bir ilgisi olmadığını savunan bir açıklama yaptı. Geylani bugün sosyal medya hesabından Sinan Aygül'den özür dileyen bir mesaj yayınladı.

AYGÜL'E SALDIRIYA DERİNDEN ÜZÜLMÜŞ


Gaylani'nin paylaşımı şu şekilde:

"17 Haziran 2023 Cumartesi günü Tatvan ilçemizde Gazeteci Sinan AYGÜL’e dönük asla tasvip etmeyeceğimiz menfur bir saldırı gerçekleşmişti. Saldırının belediyemiz başkanlık koruma birimi personelleri tarafından yapılmış olması bu olayda bizleri derinden üzen diğer bir husus olmuştur.

İlgili personellerle ilgili hem adli hem de idari soruşturma başlatılmış olup saldırganlar tutuklanmış, hukuki süreç ise devam etmektedir. Süreç sonucunda gerek saldırganların ve gerekse azmettirici ve dahli bulunanların hukuk önünde en ağır cezayı almaları en büyük temennimizdir. Yaşanan saldırı da her ne kadar dahlim olmasa da, saldırıyı yapan kişilerin konumu bu olayda bizlere de sorumluluk yüklemektedir.

İletişim Başkanlığı açıkladı.. "e-Devlet üzerinden akrabalıktan çıkarma" iddiası asılsızdır İletişim Başkanlığı açıkladı.. "e-Devlet üzerinden akrabalıktan çıkarma" iddiası asılsızdır

TEKRAR ÖZÜR DİLEDİ

Bu duygu ve düşüncelerle; öncelikle belediye başkanı olarak, bir kez daha kamuoyu önünde gazeteci arkadaşımız Sinan AYGÜL’e yapılan bu saldırıyı kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Ayrıca yaşanan bu üzücü hadiseden dolayı Aygül’ün ailesi ve sevenleri başta olmak üzere akrabaları, Yoncabaşı (Şıkranıs) Köyü sakinleri ve tüm Tatvan halkından Tatvan Belediye Başkanı olarak üzüntülerimi tekrar belirtip özürlerimi diliyorum."