6 Şubat Maraş depremleri sonrası depremzedelere çadır satmasıyla ve yolsuzluklarla gündeme gelen Kızılay, bu kez de kan bağışçılarına 'altın madalya'larını vermiyor.

2024 Öğretmen Atamaları Son Dakika Açıklaması 2024 Öğretmen Atamaları Son Dakika Açıklaması

En az 35 defa kan bağışı yapan bağışçılara “altın madalya” verdiği bilinen Kızılay'ın yaklaşık iki yıldır kan bağışçılarına madalyalarını teslim etmediği ortaya çıktı. Sosyal medyada da duruma tepki gösterenler, “Kızılay’ın kendilerini oyaladığını” ifade etti.

KIZILAY YETKİLİLERİ DOĞRULADI

BirGün’den İsmail Arı'nın haberine göre, Kızılay yetkilileri de bağışçılara altın madalyalarının verilmediğini doğrulayarak, “Çok uzun süredir madalya bekleyenler var. Madalyaların ne zaman verileceğini ve neden verilmediğini bilmiyoruz. Bu konuda bize de bilgi verilmiyor” dedi.

RELATED VİDEO
GÜNÜN YAZARLARI

SAHTE MADALYA İDDİASI

Öte yandan daha önce madalyaların altın olarak verildiği ancak Kızılay yönetimi tarafından değişikliğe gidildiği ve madalyaların “altın kaplama” olarak verileceği de iddialar arasında. Kızılay’ın internet sitesindeki “madalyalarla” ilgili bilgilendirmenin de artık sitede yer almadığı görüldü.

Siteden kaldırılan bilgilendirmede ise şu ifadeler yer alıyordu:

“10 kez bağış yapan bağışçımıza bronz madalya, 25 kez bağış yapan bağışçımıza gümüş madalya, 35 kez bağış yapan bağışçımıza altın madalya, 45 kez bağış yapan bağışçımıza plaket takdim edilmektedir.” (Kaynak)