Yurtdışı çıkış harçlarına büyük zam: 10 kat artış öngörülüyor! Yurtdışı çıkış harçlarına büyük zam: 10 kat artış öngörülüyor!

İsveç polisi, bugün başkent Stockholm'deki bir caminin dışında gerçekleşmesi planlanan "Kuran yırtma ve yakma eylemine" izin verildiğini duyurdu. Organizatörlerin, ifade özgürlüğünü savunmak gerekçesiyle planladığı eyleme sadece iki kişinin katılması bekleniyor.

Polis açıklamasında, eyleme izin verme kararının "dış politika açısından sonuçlar doğurma ihtimali bulunduğu" belirtilse de, "eylemin yaratacağı güvenlik risklerinin ve sonuçların yasaklamayı gerektirecek seviyede olmadığı" vurgusu yapıldı.

Stockholm polisi, eyleme sadece iki kişinin katılmasının beklendiğini de açıkladı. Buna göre, katılımcılardan biri, "Kuran'ın yasaklanmasını" isteyen ve eylemin de organizatörü olan Iraklı sığınmacı Salwan Momika.

Stockholm'de Kuran yakarak İsveç'in NATO üyeliği başvurusuna ilişkin görüşmelerin ocak ayının sonunda askıya alınmasına sebep olan Danimarkalı aşırı sağcı siyasetçi Rasmus Paludan'ın ise bugünkü eyleme katılması beklenmiyor. (DIŞ HABERLER)