Hakkari İHD Tahir Elçi davasında verilen beraat kararına tepki gösterildi Hakkari İHD Tahir Elçi davasında verilen beraat kararına tepki gösterildi

Hakkari'de iki ayrı rehabilitasyon merkezinin sahipleri arasında 5 Şubat 2022 yılında80 yaşanan kavgada, Hikmet Demir yaşamını yitirmiş, her iki aileden toplam 6 kişi de yaralanmıştı.

Mahkemenin "Adam Öldürmeye Teşebbüs" iddiasıyla müebbet artı 9'ar yıl ceza verdiği öğretmenler Cuma Özer, Deniz Turan ve Remezan Karakış’ın aile fertleri süresiz adalet nöbeti başlattı.

Kurban Bayramının üçüncü gününde yine evlerinin önünde bir araya gelen anneler, öğretmenlerin fotoğrafları ve “Adalet İstiyoruz” pankartı açtı.

Tüm çocuklar babalarıyla bayramı yaşarken eşlerinin hukuksuz bir şekilde cezaevinde olduğunu anımsatan aileler," Kara bayramın ikinci yılını geçiriyoruz. Bize bunu reva görenleri Allah'a havale ediyoruz. Bizler ve eşlerimiz bunu hak etmedik. Herşeye rağmen bağımsız yargıya ve istinaf mahkemesine güveniyoruz. Adalet nöbetimiz sonuna kadar devam edecektir" şeklinde konuştular.

Adalet nöbeti, 15 dakikalık oturma eyleminin ardından son buldu.