Milletvekili Parlak Hakkari'nin yollarını meclis gündemine taşıdı Milletvekili Parlak Hakkari'nin yollarını meclis gündemine taşıdı

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) yönetimindeki Colemêrg Belediyesi’ne 3 Haziran'da kayyım atanmasına karşı başlatılan “İradeye Saygı Yürüyüşü” 8’inci günü tamamlandı. DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları ile Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Cahit Kırkazak da bugünkü yürüyüşte yer aldı. 
 
Yürüyüşçüler, Zap Vadisi'nde 17 kilometre yürüyerek, Depin bölgesine vardı. Zap 3’ten Depin'e kadar yapılan meşaleli yürüyüşte sık sık “Bijî Serok Apo” ve “Bê Serok jiyan nabe" sloganları atıldı. Çevredeki yurttaşlar da alkış ve zılgıtlarla yürüyüşçülere destek verdi. Yürüyüşçüler geceyi Depin'de geçirecek. 
 
YARINKİ PROGRAM 
 
Türkiye ve Kurdistan kentlerinde 30 Haziran’da startı verilen yürüyüşün kolları, 3 Temmuz’da Wan’da birleşti. Yürüyüşçüler buradan Colemêrg'e doğru yürüyüşe başladı. Yarın yapılacak 15 kilometrelik yürüyüşün ardından program tamamlanacak. Yürüyüşçüler, yarın öğlen saatlerinde Depin çıkışında karşılanacak. Ardından kent merkezine yürünecek. Saat 16.00’da kitlesel bir açıklama yapılacak.