Hakkari’nin sevilen simalarından “Cane” anne hayatını kaybetti Hakkari’nin sevilen simalarından “Cane” anne hayatını kaybetti

Bu yıl YÖK tarafından Üniversiteye tahsis edilen Özel Yetenek Bölümleri hariç 1450 kontenjanın 1411’i öğrenciler tarafından tercih edildi. Geriye kalan 39 kontenjanın ise ek yerleştirmede dolması bekleniyor. Hakkari Üniversitesine yerleşen öğrencileri tebrik eden Rektör Prof. Dr. Ömer Pakiş, “Bildiğiniz gibi iki gün önce 2023-YKS yerleştirme sonuçları açıklandı. Bu sonuçlara göre Üniversitemiz en çok tercih edilen üniversiteler arasında yer alıyor. Yerleştirme sonuçlarına göre Fakültelerimizde yüzde 94, Meslek Yüksekokullarımızda ise yüzde 100 doluluk oranına ulaştık.” dedi.


Pakiş konuşmasının devamında şu ifadelerde bulundu;

“Üniversitemizi kazanan ğrencilerin kayıt işlemlerini e-devlet şifresiyle 28 – 30 Ağustos 2023 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresindeki e-hizmetler bölümü altında yer alan Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı başlığı altında açılacak olan üniversite e-kayıt seçeneği tıklayarak kayıtlarını gerçekleştirebilecekler. E-kayıt yaptıran öğrencilerin kayıt tarihlerinde ayrıca üniversitemize gelmeleri veya belge getirmeleri gerekmemektedir. Online kayıt yapamayan öğrenciler ise lise diploması ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi ile 28 Ağustos - 1 Eylül 2023 tarihleri arasında yerleştikleri programa ait kayıt merkezine gelerek kayıtlarını şahsen yaptıracaklardır." şeklinde konuştu.