Hakkari'de trafik kazası.. 2 kişi hayatını kaybetti, 3 yaralı Hakkari'de trafik kazası.. 2 kişi hayatını kaybetti, 3 yaralı

Kayyım yönetimindeki Gever Belediyesi, 14 Mayıs Genel Seçimler öncesi 40 kişiyi işe aldı. Kayyım, seçim sonrası bir kez daha işe alım ilanı verdi. Gever Belediyesi Anonim Şirketi aracılığıyla belediye bünyesinde kurum dışı işçi-şoför alımı ilanına yapılan başvurulara ilişkin değerlendirme sonucu 13 asil, 7 yedek işçi olmak üzere 36 personel alımı gerçekleştirildi. İşe alınanların büyük bir bölümünün AKP il ve ilçe yöneticilerinin akrabası, AKP Belediye Meclis üyesi ve kayyım yardımcılarının akrabası olması dikkat çekti. Kayyım 36 kişiden 4’ünü KPSS ile, geriye kalan işçilerin çoğunluğunu yapılan “mülakat” ile işe aldı. Kayyım tarafından 9 kişinin büro personeli, 12 kişinin ise şoför olarak işe alındığı öğrenildi. Diğer 11 kişinin hangi görev alanında işe alındığına dair bilgi edinilemedi.

KAYYIM YARDIMCISI KARDEŞİNİ İŞE ALDIRDI

AKP İlçe Teşkilatı’nda görevli yöneticilerin kardeşleri, AKP Belediye Meclis üyesi, kayyım tarafından belediyenin kurum amirliğine atananların kardeşleri de işe alındı. İşe alınanlar arasında kayyımın Belediye Başkan Yardımcısı olarak atadığı Fevzi Yıldırım’ın kardeşi Sıddık Yıldırım ve yeğeni Kenan Yıldırım, Maliye Müdürü Haşir Tekçi’nin kardeşi İslam Tekçi’nin kardeşi işe alındı.

BELEDİYE AKP İLÇE TEŞKİLATINA DÖNÜŞTÜ

AKP Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Sağkol, Belediye Meclis üyesi olmasına rağmen belediyede işe alındı. MHP eski Gever İlçe Başkanı Tahir Öztepe’nin kızı Sevgül Öztepe ve AKP İlçe Teşkilatı kurucu üyelerinden Burhan Yaşar’ın kardeşi Ersin Yaşar da işe alınanlar arasında. AKP’ye yakınlığı ile bilinen İpekyolu Muhtarı Murat Balin’in kardeşi olduğu belirtilen Emirhan Balin, AKP İl Genel Meclis üyesi Hamit Göksal’ın kızı Hülya Göksal ve yine AKP Bajêrge (Esendere) Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu’nun yeğeni Şaban Aldemir de işe alındı.

“Mülakat” ile işe alınanların tamamının AKP yöneticisi ve akrabalarının olması dikkat çekti. Ayrıca 2017-2020 yılları arasında AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın başında olduğu Türkiye Gençlik Vakfı’nda (TÜGVA) görev yapan Vedat Eren ve AKP İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı olan Ahmet Akış’ın da işe alındığı belirtildi.