Edinilen bilgilere göre, Uludere ilçesine bağlı Aroş köyünde yaşayan 21 yaşındaki Nurullah Berk ve 18 yaşındaki Resul Berk isimli iki amca çocuğu suya girmek amacıyla Habur köyünü ziyaret etti.

Ancak akşam saatlerine kadar evlerine dönmeyince aileler çocuklarını bulmak için köye gitti. Birkaç saat sonra iki gencin cansız bedenleri Habur Nehri'nde bulundu.

Emniyet Müdürü görevden alındı.. Kardeşi kaçakçılıktan yakalandı Emniyet Müdürü görevden alındı.. Kardeşi kaçakçılıktan yakalandı

Rûdaw'a konuşan Habur köyü sakinlerinden Cumhur Sak, gençlerin cansız bedenlerinin saat 21.30 sıralarında Habur Nehri'nden çıkarıldığını belirtti.

Sak, "Sabah yüzmeye gelen iki genç, suya girdikten sonra boğulmuş. Belki de cesetleri sabahtan beri nehirdeydi. Aileleri köyümüze geldi ve biz de onlarla birlikte aramaya başladık. Birinin cesedini kendim çıkardım, diğerini de kardeşim çıkardı" dedi.

Gençlerin cesetlerinin nehirden çıkarıldığı ana ait görüntüler Rûdaw'a ulaştı. Videolarda çok sayıda vatandaşın olay yerinde toplandığı görülüyor.

Cumhur Sak, cenazelerin otopsi için Uludere Devlet Hastanesine nakledildiğini belirtti.