Kandıra Cezaevi'nde 30 Ekim 2016'dan bu yana tutuklu bulunan eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, dün vefat eden ablası Zeynep Özer'in cenazesi için Elazığ'a getirildi.

Kışanak'a çok sayıda jandarmanın eşlik etmesi dikkat çekerken, Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki Ehlibeyt Cemevi’nde güvenlik önlemleri alındı. Kışanak, burada yakınlarına sarılarak taziyeleri kabul etti.

AYTEN KORDU VE ALİCAN ÖNLÜ DE KATILDI

Sün Köyü'nde cemevinde düzenlenen törene Yeşil Sol Dersim Milletvekili Ayten Kordu, Yeşil Sol İstanbul Milletvekili Celal Fırat, eski HDP Dersim Milletvekili Alican Önlü, DTK Eş Başkanı Berdan Öztürk ve DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır da katıldı.

RELATED VİDEO
Play Video
ileri
beklet
Eski Diyarbakır Barosu Başkanı ve Kışanak'ın avukatı Cihan Aydın, eski HDP Diyarbakır milletvekili Çağlar Demirel, Yeşil Sol Parti Diyarbakır il örgütü ve yerlerine kayyım atanan belediye başkanlarının yanı sıra Tevgera Jinen Azad (TJA) temsilcileri de cenazeye katılanlar arasındaydı.

kisanak5.jpg

Kışanak'ın ablası Zeynep Özer'in cenazesi Sün Köyü cemevinde düzenlenen törenin ardından köy mezarlığında toprağa verildi. Kışanak da ablasının mezarına toprak attı

ANNE VE BABASININ MEZARINI DA ZİYARET ETTİ

Kışanak, annesi Melek Özer, babası Lütfü Özer ve diğer yakınlarının mezarlarını da ziyaret etti. Sonrasında köydeki Koca Seyit Türbesi'ni ziyaret eden Kışanak, taziyeleri kabul etti.


Cenazenin ardından taziyeleri kabul etmek için Elazığ kent merkezindeki Ehlibeyt Cemevi'ne giden Kışanak, saat 16.00'da cezaevine götürülecek.

BABASI VE AĞABEYİNİ DE CEZAEVİNDEYKEN KAYBETTİ

Kışanak'ın ablası Zeynep Özer, böbrek yetmezliğinden dolayı bir süredir tedavi gördüğü Elazığ'daki hastanede vefat etmişti. Avukatları, Kışanak'ın cenazeye katılması için başvuruda bulunmuştu.

Kışanak, 7 Ağustos 2021'de de babasının cenazesine katılmıştı. Gültan Kışanak, cezaevindeyken izinle katıldığı babasının cenaze töreninden sonra abisi Cumali Özer'i de kaybetmişti.


KOBANÊ DAVASINDA MAZERET BİLDİRMEK İSTEYEN KIŞANAK'IN MİKROFONU KESİLMİŞTİ

AKP'nin Yedi Hesabı CHP'ye Devredildi: 789,8 Milyon TL'lik SGK Borcu Ortaya Çıktı AKP'nin Yedi Hesabı CHP'ye Devredildi: 789,8 Milyon TL'lik SGK Borcu Ortaya Çıktı

Pazartesi günü görülen Kobanê duruşmasına SEGBİS yöntemi ile bağlanan Gültan Kışanak, ablasının hastalığı nedeniyle mahkemeye mazeret bildirmek istedi. Ancak mahkeme heyeti, ablasının hasta olmasına dair bir mazeretinin olup olmadığı yönünde beyanda bulunmadığını belirterek sözünü kesti. Heyet daha sonrasında ise SEGBİS bağlantısını kapatarak Kışanak’ın beyanda bulunmasını engelledi. Lorenzar