Öğretmenlere Yönelik Şiddete Karşı Alınan Yeni Kararlar

İstanbul Eyüpsultan'da özel bir lisenin müdürü olan İbrahim Oktugan'ın okuldan atılan öğrenci tarafından öldürülmesinin yarattığı tepki ve eğitimcilere yönelik şiddet vakalarındaki artış nedeniyle eleştirilen Erdoğan hükümeti, adım atmaya karar verdi.

Erdoğan'ın Alınan Kararları Açıklaması

Erdoğan, artan tepkiler üzerine sosyal medya hesabı X'ten, yargılamalara ilişkin yeni kararlar aldıklarını duyurdu. Buna göre, öğretmenlere yönelik fiillerde ceza kanunlarında öngörülen cezalar yarı oranında artırılacak, şiddet fiillerini işleyenlerin cezasının ertelenmesi engellenecek, tutuklama sebebi sayılarak tutuksuz yargılamanın önüne geçilecek.

Soylu'nun 'Tarihin En Büyük Uyuşturucu Operasyonu' Dedikleri Davada 72 Sanık Beraat Etti Soylu'nun 'Tarihin En Büyük Uyuşturucu Operasyonu' Dedikleri Davada 72 Sanık Beraat Etti

Erdoğan'ın paylaşımı şöyle:

Evlatlarımıza kattıkları bilgi ve değerler bütünüyle ülkemizin kalkınma mücadelesinde hayati önemde olan öğretmenlerimizi her türlü olumsuzluktan korumak, onlara mesleklerini icra edecekleri rahat ve güvenli ortamı sunmak asli görevimizdir. Ulvi bir mesleği icra eden, yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizi inşa ve ihya eden öğretmenlerimiz başımızın tacıdır.

Öğretmenlere Yönelik Alınan Önlemler

Böylesine önemli bir mesleği ülkemizin her bölgesinde fedakârca yürüten öğretmenlerimize karşı şiddet olaylarına asla sessiz kalmadık, kalmayacağız. Bu vesileyle, İstanbul’da canice yapılan bir saldırı sonucu hayatını kaybeden İbrahim Oktugan öğretmenimize Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine, öğrencilerine ve tüm eğitim camiamıza başsağlığı diliyorum.