Bayram dolayısıyla AK Parti İstanbul İl Örgütü tarafından düzenlenen etkinliğe canlı bağlantıyla katılarak konuşma yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, maaş zammı, enflasyon, İsveç ve tutuklanan gazeteci Merdan Yanardağ hakkında açıklamalarda bulundu.

KİBİR ABİDELERİNE ÖĞRETECEĞİZ (İsveç'te Kuran-ı Kerim yakılması): Bu cürmü işleyenler kadar fikir özgürlüğü kılıfı altında izin verenler, bu alçaklığa göz yumanlar emellerine ulaşamayacak. Terör örgütleriyle ve İslam düşmanlarıyla kararlı mücadele edilinceye kadar tepkimizi en güçlü şekilde ortaya koyacağız. Müslümanların kutsallarına hakaret etmenin düşünce hürriyeti olmadığını, batılı kibir abidelerine eninde sonunda öğreteceğiz.

RELATED VİDEO
Play Video
319 BİN KONUTU 1 YILDA BİTİRECEĞİZ: Özellikle rekabet seviyesi oldukça yüksek seçimler sonrasında Kurban Bayramı'nın halkımızın farklı kesimleri arasında samimi bir kucaklaşmaya vesile olmasını diliyorum. Bir sonraki bayramı afetzede kardeşlerimizin yeni yuvalarının sıcaklığında geçirmesi için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Toplam 650 bin deprem konutundan 319 bininin inşasını ilk bir sene içinde bitirerek inşallah bu hedefimizi gerçekleştireceğiz.

GÜÇLÜ BİR KABİNE OLUŞTURDUK: 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinin geride bırakılması sonrasında hemen kolları sıvadık. Kendi alanında yetkin isimlerden oluşan güçlü bir kabine kurduk. Birer hafta arayla üst üste yaptığımız iki Kabine Toplantımızda, önümüzdeki dönemde atacağımız adımları belirledik. Birileri parti içi koltuk kavgasından haftalardır başlarını kaldıramazken biz meydanlarda milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmeye başladık.


MEMUR ZAMMI TBMM'YE GELİYOR: Emeklilerimizin maaş ve ikramiye ödemelerini bayram öncesinde yaparak hayır dualarını aldık. Konut kiralarında üst sınır uygulamasını bu sene de devam ettiriyoruz. Memur maaşlarıyla ilgili düzenlemeyi bayram sonrası hızlıca Meclis'imizin takdirine sunacağız. Böylece seçimlerde milletimize verdiğimiz bir sözü daha gerçekleştirmiş olmanın bahtiyarlığını yaşamış olacağız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan öğrencilere karne mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan öğrencilere karne mesajı

Muhalefet cephesinde seçimlerden bu yana yaşananlar, karşımızdakilerin çaplarını ve ufuklarını bir kez daha ortaya koymuştur.