Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri'de partisinin mitinginde konuştu. 

Özel'den Erdoğan'a Atama Kararına Tepki: 68 Bin Mülakatsız Atama Beklentisini Anımsatıyorum... Özel'den Erdoğan'a Atama Kararına Tepki: 68 Bin Mülakatsız Atama Beklentisini Anımsatıyorum...

Miting esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emeklilere güzel bir haber vermek istiyorum diye girdiği cümle seyyanen zam beklentisini akla getirse de Erdoğan artan banka promosyonlarına işaret etti.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları: 

Bugün biliyorsunuz 21 Mart Nevruz Bayramı. Öncelikle Kayseriyle birlikte tüm milletimizin, Nevruz sevincini yaşayan coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimizin Nevruz Bayramı'nı tebrik ediyorum. Orta Asya'dan Balkanlar'a çok geniş bir bölgede yeni umutlarla kutlanan Nevruz'un hayırlara vesile olmasını diliyorum.

31 MART MESAJI: Kayseri, 14-28 Mayıs seçimlerinde ahde vefasını bir kez daha gösterdi. Bu seçimde Cumhur İttifakı'na milletvekilliğinde verdiğiniz yüzde 65'i aşkın, Cumhurbaşkanlığında şahsıma verdiğiniz yüzde 68'i bulan destek için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Mayıs seçimleri ülkemizde fırsatını bulduğunda ülkeyi karıştırmaya, milleti ötekileştirmeye hazır bir zihniyetin pusuda beklediğini gösterdi. İnşallah 31 Mart'ta bu milli irade destanını çok daha ileriye taşıyarak demokrasi safımızı biraz daha sıklaştıracağız.

75 BİN KİŞİ VAR:  Bugünkü toplantıda meydanda 75 bin kişi var. Bir sanayi, ticaret, tarım vahası kurmayı başaran Kayserili kardeşlerim pek çok şehrimize de ilham kaynağı oldu. Bugün Türkiye'nin 81 vilayetinin tamamı üretip ihraç edebiliyorsa bunda Kayseri'nin yaptığı öncülüğün çok büyük payı vardır. Bugün insanlarımız ticaret yapmak için ülkemizin ve dünyanın dört bir yanını arşınlıyorsa bunda Kayseri'nin büyük payı vardır. Biz de Kayseri'den aldığımız ilhamla her alanda tarihi değiştirecek işler yaptık, yapmayı sürdürüyoruz. Türkiye'yi Cumhuriyet tarihinin en güçlü siyasi, ekonomik, askeri, sosyal seviyesine çıkardık. Bir yandan asırlık ihmallerle biriken altyapı eksikliklerimizi tamamladık, diğer yandan milletimizi hak ve özgürlük özlemleriyle buluşturduk.

ENFLASYON DÜŞECEK: Bu arada en büyük mücadeleyi enflasyona ve hayat pahalılığını köpürten anlayışa karşı veriyoruz. Çalışanlarımızın emeklilerimizin gelirlerini yüksek enflasyona karşı korumakta görevliyiz. Bunu yalan yanlış rakamlarla kimseyi kandırarak değil pastayı daha da büyüterek yapacağız. Yılın ikinci kısmından sonra enflasyon düşüşe geçecek. İnsanımızın refah seviyesini eskisinin de yukarısına çıkaracağız.

YENİ PROMOSYON RAKAMLARI EMEKLİLERE HAYIRLI OLSUN: Emeklilerimize güzel bir haber vermek istiyorum. Biliyorsunuz ilk kez 2017'de emeklilerimize banka promosyonu ödenmesi uygulamasını başlatmıştık. Kamu bankalarımız bu yıl promosyonları alınan maaşı 8 bin ile 12 bin lira arasında belirledi. Diğer bankaların da katılacağına inanıyorum. Emeklilerimiz maaşlarını aldıkları yerlerden bu ödemeleri alabilecekler.

Yeni promosyon rakamlarının emeklilerimize hayırlı olsun demek istiyorum." 

DUVAR