Cumartesi Anneleri/İnsanları, gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetini sormak ve faillerin yargılanması talebiyle 962’inci kez İstanbul Taksim’de bir araya geldi. Cumartesi Anneleri/İnsanları’nın eylemi öncesi eylemin yapılacağı Galatasaray Meydanı bir kez daha polisler tarafından barikatlarla kapatıldı.

KPSS maratonu başlıyor: Adaylar için öneriler ve dikkat edilmesi gerekenler neler olmalı? KPSS maratonu başlıyor: Adaylar için öneriler ve dikkat edilmesi gerekenler neler olmalı?

Polisler, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) verdiği “ihlal” kararına uymayarak, Cumartesi Anneleri’nin Galatasaray Meydanı’na girmelerine 22’inci kez engel oldu. 22’inci haftada yaşanan engele de Beyoğlu Kaymakamlığı’nın “yasak” kararı gerekçe gösterildi.

BASININ GÖRÜNTÜ ALMASI ENGELLENDİ

Eylemin yapılmaması için İstiklal Caddesi’ni iki yönlü kapatan polise karşın Cumartesi Anneleri/İnsanları iki ayrı grup olarak Galatasaray Meydanı’na ulaşmaya çalıştı.Polis basın çalışanlarının kameralarını eliyle kapatmaya çalıştı.


CHP'DEN DESTEK

CHP Beyoğlu İlçe Başkanlığı binasından “Anayasa Mahkemesi Kararları Uygulansın. Hakikat ve adalet mücadelesinde Cumartesi Anneleri’nin yanındayız” yazılı pankart asıldı.

Ayrıntılar Geliyor...