Başkan Aydoğdu ve derneğin Şemdinli Temsilcisi Ahmet Sever birlikte Yeşilova köyünden ikamet eden Kaynak ailesini ziyaret ederek evde yaşayan %95 yürüme engelli olan Mesrur Kaynak, %85 yürüme engelli olan Agit kayak ve %80 yürüme engelli olan Valide Kaynak’a Pediatrik tekerlekli sandalye hediye etti.

Yapılan yardım ile açıklamada bulunan Hakkari Gençlik ve Engelliler Derneği Başkanı Yavuz Aydoğdu ise gönüllü hayırseverlerin desteğiyle coğrafya tanınmaksızın bu tür özel gereksinimli çocuklar okusun, gezsin , eğlensin ve mutlu olsun diye bu tür engelsiz yaşam desteklerinin gün geçtikçe yükseltmeye devam edeceklerini söyledi.

Engelleri kaldırmaya devam edeceğini belirten Aydoğdu açıklamanın devamında şunları kaydetti.

Tohum toprağa engelliler topluma emannetir.Biz inandığımız yolda yürüyerek tüm engelli kardeşlerimize gönül vermek için daima hizmet vereceğiz ve hizmetlerde köprü olmaya devam edeceğiz. Özel gereksinimli çocuklarımızın yüzündeki mutluluğu ve ailesinin hayır dualarını alarak onların her zaman ve her yerde hizmet ve destek sözünü verdik. Biz beraber güçlüyüz. Tohum toprağa engelliler topluma emanettir. Karanlığa bürüneceğine bir ışıkta sen yak.’’

Hakkari Kavaklı köyü Maden Eylemi 63. Gününde Hakkari Kavaklı köyü Maden Eylemi 63. Gününde

Özel ve engelli kardeşlerimizin ailesi ise çocuklarının çok mutlu olduklarını ve hayalinin gerçekleştiğini, kendilerine her konuda yardım elini uzatan, Başkan Aydoğdu ve yönetimine teşekkür etti.