İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Hakkari’de düzenlenen operasyonda 221 kilogram yabancı ülke menşeli kaçak külçe altın ele geçirildiğini açıkladı. Bu kaçak altınların piyasa değerinin yaklaşık 450 milyon lira olduğunu belirtti. Ayrıca, operasyon sırasında 3 şüphelinin de yakalandığını paylaştı.

Hakkari'de Şehir Merkezinde Görülen Kurt Tedirginlik Yarattı Hakkari'de Şehir Merkezinde Görülen Kurt Tedirginlik Yarattı

Kaçak Altın Olayıyla İlgili Açıklamalar

Yerlikaya, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Kaçakçıların ve sahteciliğe bulaşanların enselerindeyiz. Milletimizin destek ve dualarıyla onlara göz açtırmayacağız. Hakkâri İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu, Yüksekova ilçesinde yakalanan bir aracın çeşitli bölgelerinde zula yapılarak gizlenmiş halde bulunan; 221 adet her biri 1 Kg ağırlığında toplamda 221 Kg yabancı ülke menşeli altın ele geçirildi. Operasyonda 3 şüpheli yakalandı. Operasyonu koordine eden Valimizi, operasyonu gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizinle."