Zonguldak Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş hakkında belediyede farklı zamanlarda iki kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Belediye başkanı hala görevine devam ederken soruşturma dosyasına giren yazışmalar ise dikkat çekti.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre Gülüç Belediyesi’nin AKP’li başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş hakkında 2022 yılında cinsel saldırı suçundan soruşturma başlatıldı. İddiaya göre AKP’li Demirtaş, 2017 yılında belediyede işe başlayan kadını yaklaşık 6 ay boyunca sözlü olarak taciz etti.

RELATED VİDEO
GÜNÜN YAZARLARI

Ardından da 2021 yılında başka bir kadına, işe girişinden yaklaşık 2 ay sonra, cinsel saldırıda bulundu. Soruşturma devam ederken dosyaya giren yazışmalar ise “pes” dedirtti.

Şenyaşar ailesinin katliamının yıldönümünde: Anne Emine Şenyaşar, 6 yıldır hala adaletin peşinde Şenyaşar ailesinin katliamının yıldönümünde: Anne Emine Şenyaşar, 6 yıldır hala adaletin peşinde

Yazışmalara göre D.K. isimli kadın Demirtaş’ın kendisini taciz ettiğini anlatırken, Demirtaş ise çalışanına, “Sen benim her şeyim olacaksın. Ben nerede dursam sen orada duracaksın. Yakaladığım yerde yapışacağım” diye yanıt verdi. Yazışmalarda belediye başkanın ısrarını sürdürdüğü ve cinsel tacizde bulunduğu görüldü.

DEMİRTAŞ HALA GÖREVİNE DEVAM EDİYOR


İddiaların odağındaki Belediye Başkanı Demirtaş halen görevine devam ediyor. Hakkında başlatılan idari bir soruşturma ise bulunmuyor. Tüm bunların yanı sıra skandal yazışmaları soruşturma dosyasına giren belediye başkanı Demirtaş’a sahip çıkılması ise dikkat çekti. Demirtaş önceki gün ilçede Kano Kürek Kulübü açılışı düzenledi. Açılışa, AKP Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç, Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı’, Başkan Demirtaş ile birlikte kurdele kesti.(Kaynak)