28 Mayıs yapılan ikinci tur seçimlerinde Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyen Sinan Oğan, 2028’de yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi’nde aday olacağını açıkladı.

Haber Global'de Buket Aydın ile Yüz Yüze’nin konuğu olan Oğan, “Kimseye sır değil, şimdiden ilan ediyorum, 2028 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayıyım" ifadelerini kullandı.

“Ben CHP ile yol yürümek zorunda mıyım?”

“Ben destek versem Kılıçdaroğlu kazanabilirdi ama bu belli olmazdı” diyen Sinan Oğan, “Bize niye kızıyor insanlar? Ben CHP ile yol yürümek zorunda mıyım? Sahada çalışaydınız, hiç olmazsa Meclis çoğunluğunu kazanaydınız. Ankara Çankaya'ya birtakım şaibeli isimleri aday yapmışsınız. Sonra da diyorsunuz ki Sinan Oğan bize destek ver. Yürümez ki bu sistem. Bu sistem işlemezdi, Türkiye büyük bir krize giderdi” şeklinde konuştu.

“Özdağ’ın İçişleri Bakanlığı talebi oldu”

Ümit Özdağ’ın AK Parti ile görüşmek istediğini belirten Oğan, şunları belirtti:

“Sayın Ümit Özdağ ile son dakikaya kadar tüm bu süreçleri konuştuk. Ümit Özdağ'a sürpriz değil, ben Cumhur İttifakı'nı destekleyeceğimi söyledim. Özdağ da AK Parti ile görüşmek istedi, görüşmede kendisinin İçişleri Bakanlığı talebi oldu, karşılanmadığı için sayın Özdağ destek vermedi. Bana en son tarafsız kalacağını söylemişti. Biz ikinci turda tarafsız kalacağız demedik.”

“AK Parti'den de CHP'den de teklif aldım”

“2028 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayıyım” diyen Sinan Oğan sözlerini şöyle sürdürdü:

Yurtdışı çıkış harçlarına büyük zam: 10 kat artış öngörülüyor! Yurtdışı çıkış harçlarına büyük zam: 10 kat artış öngörülüyor!

“Kimseye sır değil, şimdiden ilan ediyorum, 2028 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayıyım. Bizi bugün eleştirenler yarın ‘Haklısın’ diyecektir. Ben MHP'den ihraç edildikten sonra hiçbir partiye gitmedim. O zaman AK Parti'den de CHP'den de teklif aldım. Her defasında eleştirildim. ‘O partiye gideyim, bu partiye gideyim’ tarzında bir siyaset ve yaşam tarzım yok. Şimdi ‘Niye o zaman Cumhur İttifakı'nı destekledin?’ diyecekler. Tarafsız kalmak bir seçenek değil. Böyle bir ortamda ben gelecek planlaması yapıyorum, niye tarafsız kalayım ki?"