Ak Parti’nin İpekyolu üzerinde bulunan seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi. Açılışa, AK Parti İl Başkanı Av. Zeydin Kaya, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu üyesi, Av. Abdulmecit Tarhan, Şemdinli Belediye Başkanı Tahir Saklı, Yüksekova Belediye Başkan Adayı Fatih Arslan, Esendere Belde Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu, Durankaya Belde Belediye Başkanı İsmail Demirci,

Şemdinli Belediye Başkan Adayı Fahri Şakar, Büyükçiftlik Belde Belediye Başkan  Adayı Çayan Çiçek, Yüksekova Belediye Başkan Yardımcıları Feyzi Yıldırım, Kerim Bulut, ve Akif  Arslan, Kurum amirleri, AK Parti kadın kolları ve Gençlik Kolları Teşkilatı ile çok sayıda yurttaş katıldı.

Başkan Korkmaz, İstanbul'da ASRİAD toplantısına katıldı Başkan Korkmaz, İstanbul'da ASRİAD toplantısına katıldı

AK Parti Hakkari İl Başkanı Av. Zeydin Kaya  açılışta yaptığı konuşmada, “Fatih Arslan kardeşim Yüksekova’mızın bir evladıdır. Bu ağır yükü rabbim ona nasip etmiştir. Elbette görevinin bilincindedir.

Biz de bunun farkındayız.  Yüksekova’mız  güzel şehrimiz, büyük ilçemiz, geçmişinde çok sıkıntılar yaşamış. Bu şerefli ilçemiz inşallah adım adım AK Partimizin Ak Belediyecilik anlayışıyla tanışmış olacaktır.

Nasıl ki Şemdinli’mizden Çukurca’mızdan, Durankaya’mızdan bizler son beş yılda ölümsüz eserler bırakmış isek Yüksekova için de öyle olacak. Yüksekova’nın sorunlarını elbette biliyoruz. Sorunları tek tek çözeceğiz Allah'ın izniyle.” ifadelerini kullandı. Yüksekovahaber