Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz, Mahalli İdareler Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Aktaş, Medya Tanıtım Genel Başkan Yardımcısı, Necmettin Erbakan'ın torunu Necati Hamza Altınöz'ün katıldığı 2. Olağan Kongre Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Salonunda gerçekleştirildi.
Kongrede konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Başbakanlığı döneminde yaptığı hizmetlerden bahsederek, Milli Görüş davasının hak davası olduğunu söyledi.
Altınöz, 40 yıllık geçmişi olan Milli Görüş davasında Yeniden Refah Parti ise ‘merhaba’ dediklerini belitti.
Altınöz '' Rabbim yolumuzu, bahtımızı açık etsin inşallah. Muhterem Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın ‘milli görüş’ diyerek yola çıktı. Bu kutlu davada milli görüşü anlayabilmek için insanlık tarihine gitmemiz lazım. Milli görüş hak ile batılın mücadelesinde Hakkı tanımaktır. Bizler Yeniden Refah Partisi olarak eğriye eğri, doğruya doğru diyeceğiz. Eğilmeden bükülmeden, diklenmeden 85 milyon ve İslam aleminin refahı için varız. Hakkı, adaleti ne pahasına olursa olsun savunacağız. Kongremizin hayırlara vesile olmasını dilerim yeniden seçilen İl Başkanımız Ali Özer ve ekibine başarılar dileriz.''diye konuştu.

Altınöz'den sonra konuşan Yeniden Refah Partisi Hakkari İl Başkanı Ali Özer ise genel başkan yardımcısı ve kongreye iştirak eden partilileri selamdı.
Kentin ekonomik, sosyal ve kültürel konuları üzerinden konuşan Özer, tekrar seçildiği için tüm partililere teşekkür ederek, görevini en iyi şekilde yapacağını ifade etti.
Başkan Özer, konuşmasının devamından şunları kaydetti.
‘’ Sayın Başkanım, İlimiz, Merkez ilçeyle birlikte 5 ilçe, 3 belde, 65 köy ve 53 mahalleden oluşmaktadır. Tüm ilçe ve beldelerde teşkilatımızı kurmuş olup, 800 civarında Yargıtay’da kayıtlı üyemizin dışında bir o kadarda elimizde ıslak imzalı üye formumuz bulunmaktadır. Elimizdeki ıslak imzalı üyelerin tamamına yakını bilgileri dışında Ak partiye üye yapılmış, işim elimden gider. yapılan yardımım kesilir korkusu ile kayıtlarını silmekten imtina ediyorlar. Sayın Başkanım, değerli hazirun, Dağların baş kenti Hakkari'miz Cilo dağları sat gölü, Berçelan Seyithan gölü, Kavaklı şelalesi başta olmak üzere dünyada eşi benzeri bulunmayan bir doğa harikasına sahip olmakla beraber, adeta bir turizm cennetidir. Aynı zamanda hem yaz. Hem de kış sporlarının yapılabileceği nadir kentlerden biridir. Esendere ve Üzümlü sınır kapılarıyla birlikte açıldığı takdirde Derecik sınır kapısı ile Irak ve İran üzerinden ithalat ve ihracat merkezi olma konumundadır. Geniş coğrafyası, zengin bitki örtüsü, soğuk suları ve hiçbir yerde bulunmayan havası ile eskiden yapıldığı gibi yapılırsa bir hayvancılık merkezidir. Bilimsel olarak kanıtlanmış, aktivite bakımından Dünya’nın en kaliteli balına sahip Hakkari yüzbinlerce koliniyi besleyecek bir potansiyele sahiptir. Başta kurşun ve çinko olmak üzere dağların altı da madenlerle doludur. Ne yazık ki çıkarılan bu madenler İran’a 250 dolar civarında satılıp, 2.500 dolardan işlenmiş olarak geri alınmaktadır. Dört mevsim akan suları boşa gidiyor. Hakkari tıpkı Afrika gibidir. Varlık içinde yokluk yaşıyor. ’dedi.

Kongrede mali raporu, faaliyet raporu okundu.
Ardından seçime gidilen kongrede 60 delegenin oyunu alan Özer, yeniden başkan seçildi.
Kongre Deva Partisi Hakkari Kurucu İl Başkanı İbrahim Piruzbeyoğlu, Yeniden Refah Partisi Hakkari Kadın Kolları Başkanı Şükriye Yıldız Tatlı, Gelecek Partisi Kadın Kolları Başkanı Kitan Tan,Yeniden Refah Partisi Hakkari Merkez İlçe Başkanı Bilal Çiftçi ve partiler katıldı.

Bakan Güler, Hakkari'deki Mehmetçiklerle Bayramlaştı Bakan Güler, Hakkari'deki Mehmetçiklerle Bayramlaştı