Hakkarili Ümit Akdağ Van'da İntihar Etti Hakkarili Ümit Akdağ Van'da İntihar Etti

Düzenlenen etkinliğe Vali Çelik ile birlikte Vali Yardımcısı Furkan Berber, İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nazif Tatlı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Oktay Kızılkaya, Anadolu Lisesi Müdiresi Beybün Gür, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

Hakkâri Halk Eğitimi Merkezi şark salonunda soru-cevap şeklinde gerçekleşen etkinlikte, öğrencilerle keyifli bir söyleşi gerçekleştiren Vali Çelik, öğrencilerden gelen sorulara, samimi yanıtlar vererek gençlere, eğitim hayatından, mesleki tecrübelerinden ve yaşamından ilham veren önemli tecrübeler aktardı.

Vali Çelik öğrencilere, disiplinli ve programlı şekilde hedeflerine gereken önemi vermelerini; bunun yanında spor, sanat, sosyal ve kültürel faaliyetlere de yaşamlarında yer vermelerini tavsiye etti.

Öğrenciler tarafından, ilgiyle karşılanan "Gençlerle Yeni Ufuklara" temalı söyleşilerin farklı okulların katılımıyla geleneksel hale getirileceği belirtildi.

Etkinliğin sonunda öğrenciler bağlama çalıp türkü söyleyerek küçük bir konser verirken, Vali Çelik ile birlikte fotoğraf çekiminin ardından düzenlenen program sona erdi.