Hakkari Kavaklı köyü Maden Eylemi 56. Gününde Hakkari Kavaklı köyü Maden Eylemi 56. Gününde

Hakkari Valisi Ali Çelik, Hakkari Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birlik Başkanlığı ile Esnaf ve Sanatkarlar Odasını ziyaret etti.

Ziyarette Şoförler Odası Başkanı Abdi Arslan, Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanı Muharrem Tekin, Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akboğa ve üyelerle bir araya geldi.

"Hakkari’mizin yarınları için güzel şeylere hep beraber imza atacağız”

Vali Çelik, yürütülen faaliyetler, üye sayıları ve ihtiyaçlar hakkında bilgiler alarak, görüşmeler sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Vali Çelik; “İki gündür hem Yüksekova hem de Hakkari genelinde esnaflarımızın sorunları üzerinde değerlendirmelerde bulunduk.

Hakkari’nin depremselliği, depreme hazırlanma konusu, çevre illerle ulaşım akslarının yeniden yapılandırılması, esnafımızın kira artışından kaynaklanan yaşadığı zorluklar, şehrimizin imar planı ve imar planının uygulanması, küçük sanayimizin yeni alanlarının inşası ve yapılanmasına kadar birçok konuda istişarelerde bulunduk.

Hakkari’mizin yarınları için güzel şeylere hep beraber imza atacağız” diyerek tüm Esnaf Odası temsilcilerine teşekkürlerini iletti.