AYM'den polis saldırısında yaralanan milletvekili için ihlal kararı açıklandı AYM'den polis saldırısında yaralanan milletvekili için ihlal kararı açıklandı

Bedlîs’in Tetwan’a (Tatvan) bağlı Peyindas (Söğütlü) köyü kırsalında 10 Ağustos sabahı çıkan çatışmanın ardından köye operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında askerler 8 köylüyü gözaltına aldı. Yoğun çatışmaların devam ettiği bölgede dün sabah saatlerinde Kerem Arvas, Mustafa Tedbirli, Necip Tedbirli, Heybet Çelik, Serkan İpek, Garip İpek, Ekrem Avras, Ahmet Çelik adlı köylüler gözaltına alınırken, ismi öğrenilemeyen 2 köylüye ise ulaşılamıyor.

DARP RAPORU ALINACAK

Yerel kaynaklar, askerlerin gözaltı sırasında Kerem Arvas’ı darp ve tehdit ettiğini aktarmıştı. Askerler tarafından darp edilen Arvas, Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Arvas’ın hastanede tomografi filmi çekildikten sonra darp raporu alacağı belirtildi.

HALA GÖZALTINDA TUTULUYORLAR

Ayrıca gözaltına alınan köylülerin halen Bedlîs ve Tetwan'da bulunan askeri karakollarda tutulurken, ifadelerinin ise alınmadığı belirtildi. Peyindas köyünde yapılan gözaltılara dair yetkililerden herhangi bir açıklama gelmedi.