Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulun ilk birleşimini yöneten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yemin etti. Bahçeli'nin yemininin ardından milletvekilleri kürsüden ant içiyor. Öte yandan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'e geldiği sırada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ayağa kalkmadı.

TBMM'de 28'inci yasama dönemi bugün başladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yöneteceği ilk oturumda, milletvekilleri sırayla yemin edecek. Cumartesi günü ise Erdoğan Meclis'te yemin edecek.

Erdoğan da Meclis'in açılışına katıldı. Resmi törenle karşılanacak olan Erdoğsn, yemin törenini kendisine ayrılan locadan takip edecek. Töreni Cumhurbaşkanı adayı olduğu için milletvekili seçilemeyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan locadan izledi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ise törene katılmadı.

aa-20230602-31311830-31311828-tbmmde-28-donem-basliyor.jpg

ERDOĞAN TBMM'YE GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yemin törenini takip etmek için TBMM'ye geldi. Erdoğan'ı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli karşıladı. Erdoğan töreni locadan takip ediyor.

KILIÇDAROĞLU AYAĞA KALKMADI

13 yaşındaki çocuk, çok sayıda kişinin katıldığı istismar sarmalına maruz bırakıldı 13 yaşındaki çocuk, çok sayıda kişinin katıldığı istismar sarmalına maruz bırakıldı

Erdoğan, TBMM'ye geldiği sırada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ayağa kalkmadı.