Olay, dün saat 15.00 sıralarında Esenyurt Mehterçeşme Mahallesi 1973. Sokakta meydana geldi.

Mete G'nin (20) şiddet uyguladığını öne süren Helin D. (19), tekstil işi yapan Mehmet Ali Tanyıldız'ın iş yerine sığındı.

Helin D, peşinden gelen Mete G'yi tanımadığın belirterek "Taciz ediyor, laf atıyor" dedi.

Oyuncu Ezgi Mola'ya Uzman çavuş Musa Orhan davasında 2'ci ceza verildi Oyuncu Ezgi Mola'ya Uzman çavuş Musa Orhan davasında 2'ci ceza verildi

Mehmet Ali Tanyıldız, Helin D'yi korumak için Mete G. ile tartıştı. Mete G. birkaç dakika sonra geleceğini söyleyerek olay yerinden ayrıldı. Olay yerine arkadaşı Sedat B. ve abisi Arda G. ile gelen Mete G. yanında getirdiği silah ile tartıştığı Mehmet Ali Tanyıldız'a ateş etti. Silahtan çıkan kurşunlardan biri Mehmet Ali Tanyıldız'ın göğsüne isabet etti. Olaya müdahale etmek isteyen komşu esnaf Mısır uyruklu Zakaria Ali A. bacağına isabet eden mermi ile yaralandı. Saldırganlar olay yerinden koşarak uzaklaştı.

Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Hastaneye kaldırılan Mehmet Ali Tanyıldız yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Mete G. ile kardeşi Arda G. yakalanarak gözaltına alındı. Diğer şüpheli Sedat B. için yakalama çalışması devam ediyor.

DHA’nın haberine göre yakalanan şüpheliler şüpheliler, 'kasten öldürme' suçundan adliye sevk edildi. Silahı kullandığı belirlenen Mete G. tutuklanarak cezaevine gönderildi.