Ziyaretler kapsamında Pinyanişi Aşiret Lideri Orhan Piruzbeyoğlu, Jirki aşireti kanaat önderi Necmi Adıyaman, kanaat önderi Timur Yoldaş ve beraberindekiler büroya gelerek Hakkâri Belediye Başkan Adayı İsmet Ölmez’i tebrik etti.

Gelen vatandaşları karşılayan Hakkâri Belediye Başkan Adayı İsmet Ölmez, seçim bürosunun herkese açık olduğunu söyledi.

Ölmez;açıklamasının devamında şunları ifade etti.

Hakkari Halkından; Vali Ali Çelik’e 'Düğünlerdeki Ses Kirliliğine' İlişkin Çağrı Hakkari Halkından; Vali Ali Çelik’e 'Düğünlerdeki Ses Kirliliğine' İlişkin Çağrı

Hakkâri’de Aşiretçiliğin kalmaması gerektiğini belirten başkan Adayı Ölmez, ’Herhangi bir aşiretin adayı değilim, Hakkâri’nin adayıyım, Hepimizin amacı güzel bir Hakkâridir. Ben Hakkâri’de Pinyanişi ve Ertoşicilik istemiyorum. Biz hepimizin Hakkâriliyiz. Aramızda Menfaat için kutuplaşma olmuş. Biz bunu kabul etmeyeceğiz. Bu bölgede darbe yemeyen, köylerinden olmayan kalmadı. Biz köylerden Hakkâri’ye gelmiş olsak bile hepimiz Hakkâriliyiz hepimiz kürdüz. Hepiniz biliyorsunuz ki 31 Mart belediye seçimleri var. Hakkâri’de beni uygun görüp aday gösterdiler. Ben ne Pinyanişi ne de Ertuşilerin adayıyım.

Ben Hakkârililerin adayıyım. Sizin desteklerinizle beraber belediyeyi kazanalım hepimiz birlikte yönetelim. Ben hepinizin hizmetkârı olacağım. Yılardır belediyeyi yönetenler Hakkâri için bir hizmet yapmadı. Hep koltukta oturdular. Belediye bu vilayet için bir mutfaktır. Bu mutfağı en iyi şekilde yöneteceğiz. Gençlerimiz hepsi sabıkalı olmuş herhangi bir işe yerleştiremiyoruz.

Buna son vereceğiz. Çok insan durumlarından dolayı yanıma geliyor. Ben elimden geldiğince destek veriyorum. Bugün halettim ama yarın ne yapacaklar. O yüzden gençlerimiz elinden kalıcı tutacağım. Bu bölge ne ithalat nede ihracat yapılmadığı için gelirimiz sadece memur maaşlarının üzerindedir.

Köy boşaltmalarından dolayı buraya gelen insanlar imkânsızlıktan dolayı bir iki briket üst üste koyup ev yapmış. Bunun sonucunda çarpık kentleşme olmuştur. Buna çözüm bulacağız. Yol ve su sorunumuz var. Bunlarada öncelik tanıyacağız. Allah korusun memleketimizde 5.0 boyutunda deprem meydana gelirse Hakkâri’yi yıkar. Kentsel dönüşümde devletin desteği olmadan yapamayız. Belediye kazanıp bu şehri yeniden inşa etmemiz lazım. Ben bu halkı dardan kurtarmasam Allah ta beni dardan kurtarmaz.’’ Dedi.

‘PİNYANİŞİ VE ERTUŞİ AYRIMINDAN RAHATSIZIM’

AK Parti seçim koordinasyon merkezini ziyaret eden Pinyanişi aşireti Lideri Orhan Piruzbeyoğlu, ise AK Parti Belediye Başkan Adayı İsmet Ölmez',i tebrik ederek seçim sürecinde kendisini destekleyeceklerini söyledi.

Piruzbeyoğlu '' Bu seçimlerde Allah bizi muvaffak etsin. Gittiğimiz her yerde Pinyanişi Ertuşi ayrımının yapılması bizleri çok rahatsız ediyor. Bizim buraya gelmemizin sebebi hepimiz akrabayız hepimiz dostuz. Böyle bir şey yok eğer olsaydı ben burada olmazdım. Bu bölgede hizmet ancak iktidar eli ile gelir bizde bu yüzden bugün buradayız. 20 yıldır yapılanları görüyoruz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun’’ dedi.