Hakkari’de madencilik faaliyetlerine devam eden Ölmez Madencilik ve Çayeli Bakır Meskan Proje sponsorluğunda gerçekleştirilen bu sosyal sorumluluk projesinde, vatandaşlara emniyet kemeri kullanmanın hayat kurtardığı simülasyonlar ile anlatıldı.

“Emniyet Kemeri Hayat Kurtarır”

Hakkâri Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirilen bu sosyal sorumluluk projesinde, eğitimler iki gün sürdü ve 500’e yakın vatandaş bu simülasyon aracında emniyet kemeri ile denemeler yaptı. Emniyet Kemeri Simülatörü ile vatandaşlara saatte 8km/h ile giden bir aracın takla atması simülasyon aracılığı ile gösterildi ve emniyet kemeri kullanmanın önemini bir kez daha gösterilmiş oldu.

Önal Proje ve Danışmanlık'tan Ipard III programı proje başvurularının başladığını duyurdu Önal Proje ve Danışmanlık'tan Ipard III programı proje başvurularının başladığını duyurdu

Yapılan bu eğitimlerden sonra deneme yapan vatandaşlar ise emniyet kemerinin ne kadar önemli olduğunu ifade ederek, emniyet kemerini takma sözünü verdiler.

HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ