Almanya'nın Chemnitz kentinde Latislav B. isimli bir kişi tek odalı evinde hayatını kaybetti. 70 yaşındaki adamın öldüğü bir buçuk yıl sonra anlaşıldı.

Nöbet eylemlerinde 'İrade gaspına son verin' çağrısı Nöbet eylemlerinde 'İrade gaspına son verin' çağrısı

Bild gazetesinin haberine göre, 21 yaşındaki Mandy ve 22 yaşındaki Mauric, şubat ayında Latislav B.'nin yaşadığı apartmana taşındı. Mandy, "Balkondaki çamaşırlık çok uzun süredir orada duruyordu ve üzerinde kıyafetler vardı. Kıyafetler kirleniyordu" dedi. Maurice de "Kimseyi ısrarlı takibe maruz bırakmak istemedik. Ama orada bir yastık, hatta bir insan olabilecek bir şey vardı. Bir noktada acil servisi aradık" ifadelerini kullandı.

'KİRASI ÖDENMİŞTİ, POSTA KUTUSU İSE DOLUP TAŞMIYORDU

Latislav B.'nin evinden son zamanlarda kötü kokular gelmeye de başladığı ifade edilen haberde, eve gelen polislerin kapıyı çaldığı, içeriden yanıt alamayınca kapıyı kırıp içeri girdiği ifade edildi. İçeri giren polis memurları, adamın koltuk üzerinde hayatını kaybettiğini ve cesedinin koltuğun üzerinde çürüdüğünü gördü. Evde yapılan incelemelerde Latislav B.’nin yaklaşık 1,5 yıl önce yaşamını yitirdiği anlaşıldı. Koltuğun üzerinde ise kıyafet ve aksesuarlarıyla birlikte televizyon kumandası bulundu.

Yapılan incelemelerin ardından evi temizlemeye gelen olay yeri temizleme personeli Thomas Kundt evin en az iki hafta sonra evde 'adamdan geriye hiçbir şey kalmayacağını ve evin yeninden kiraya verilebileceğini' söyledi. Kundt, “1,5 yıl gerçekten çok uzun bir zaman. Gerçekten hiçbir akrabası, arkadaşı ya da tanıdığı bile yokmuş. Temizlik sırasında fotoğraf bulamadık, kira ödenmişti ve posta kutusu da dolup taşmıyordu" ifadelerini kullandı.